THE SHAKING SENSATIONS - post-rock przez du...ńskie "P" jak prawdziwa perełka
The Shaking Sensations

  

Dziś będzie trochę inaczej. Jako że fascynacja post-rockiem, to jedno, a wiedza na jego temat - drugie, postanowiłam oddać głos tym, którzy prawdopodobnie znają się na nim lepiej, niż ja. Bo aż żal zniszczyć pisaniem wrażenie, jakie wywołuje muzyka kolejnego post-rockowego zespołu z Danii. Ci, którzy coś wiedzą o tej muzyce, mówią o The Shaking Sensations "ambasadorzy post-rocka". Pięcioosobowa grupa wydała w 2010 roku  EP-kę "This Is Your Hellfire Religion". Album niezwykły i zapowiadający coś pięknego. W opcji "more info" w tym wydarzeniu na Facebook'u możecie przeczytać opis zespołu "od serca".


 

W kwietniu tego roku (!!!) The Shaking Sensations pojawią się z wizytą w naszym kraju.  
10.04 zagrają we Wrocławiu (Puzzle Klub),  
11.04. w Poznaniu (Pod Minogą), 
a 13.04 w Piekarach Śląskich (Ośrodek Kultury "Andaluzja").

A tutaj ciut mniej od serca, ale ciągle na temat:
"The Shaking Sensations, to pięcioosobowy skład instrumentalny z Kopenhagi. Ich styl można określić jako nową odsłonę w klimatach nowej fali post-rocka. W swych twórczych poszukiwaniach podążają śladami takich sław jak MOGWAI czy GODSPEED YOU! BLACK EMPEROR, wytyczając nowe podejście do post-rockowych form wyrazu. Siłą jest tutaj melodyka i dramatyzm kompozycji porównywalne do Explosions In The Sky czy Caspian..
The Shaking Sensations zrealizowali swoje debiutanckie EP, ‘This is Your Hellfire Religion!’ w marcu 2010. Koncertowali w Danii and Niemczech, supportując zespoły: Caspian (US), Russian Circles (US), And So I Watch You From Afar (N.IRL), Gifts From Enola (US)."( źródło)

"This Is Your Hellfire Religion" EP (2010)

Trochę ten post może "suchy" i bez emocji. Ale we mnie tak się one z jednej strony burzą, a z drugiej uspokajają, kiedy słucham twórczości The Shaking Sensations, że nie potrafię sklecić jednego sensownego zdania (jak widać na przykładzie tego). Nie wiem, czy to zasługa genialności Duńczyków, czy genialności post-rocka samego w sobie. Oceńcie sami. Jedno jest pewne - MUSICIE TEGO POSŁUCHAĆ!
The Shaking Sensations - Sheep on Fire (Part I) - niby napawa spokojem... ale jest coś... hipnotyzująco niepokojącego w tych brzmieniach...

The Shaking Sensations Things Like These Kept You Safe - te chwilowe pauzy, takie drobne, ale jak nadają klimat... i ta niesamowicie emocjonalna końcówka! 

CO? GDZIE? JAK?
Strona zespołu - tutaj do odsłuchania i do zakupienia (za 4 EURO) EP-ka "This Is Your Hellfire Religion!"Brak komentarzy: