THE SEVEN MILE JOURNEY - post-rock przez du...ńskie "P"The Seven Mile Journey

The Seven Mile Journey
"Post-rockowy zespół z Danii, który pracuje z muzyką instrumentalną od 1999 roku. Członkowie to Nicolai, Jakob, Morten oraz Henrik. Podstawą muzyki są dynamiczne zmiany, a głębokie, długie i intensywne powierzchnie dźwięku doszczętnie pochłaniają słuchacza." - tak brzmi opis zespołu The Seven Mile Journey figurujący na ich profilu last.fm. 


Podkreślam słowa "doszczętnie" i "pochłaniają" w ostatnim zdaniu. I w sumie nie pozostaje mi nic więcej do napisania. Po wysłuchaniu sześciu utworów, składających się na najnowszy album grupy pod tytułem "Notes For The Synthesis" (premiera - 12.03.2011), przypomniałam sobie o sile i niezwykłym klimacie gatunku muzycznego, jakim jest post-rock.  

Ten duński w wykonaniu The Seven Mile Journey może przytłaczać, choć jest raczej minimalistyczny i oszczędny. Utworami takimi jak "The Engram Dichotomy" wwierca się w mózg, ale tak systematycznie i z precyzją, a nie boleśnie i jednym pchnięciem. 
Jeśli poświęci mu się odpowiednią ilość czasu, odkrywa przed nami swoją głębię, między innymi w kompozycji "Simplicity Has A Paradox". 
Wreszcie sprawia, że kiedy 20-minutowy utwór "The Alter Ego Autopsies" dobiega końca, czuje się niedosyt i zaczyna słuchać go od początku. 

Zespół The Seven Mile Journey wydał do tej pory demo i 3 płyty:  "The Seven Mile Journey" (demo - 2001), "The Journey Studies" (2005), "The Metamorphosis Project" (2008) oraz  "Notes for the Synthesis" z 2011 roku. 

"The Journey Studies" (2006), "The Metamorphosis Project" (2008), "Notes for the Synthesis" (2011)

Ciekawą i kompetentną recenzję (w języku polskim) ostatniego dzieła duńskiego kwartetu możecie przeczytać pod tym adresem. Warto poczytać opinię kogoś, kto oprócz fascynacji post-rockiem, ma też najwyraźniej większą wiedzę na jego temat, niż pisząca te słowa :)
CO? GDZIE? JAK?


Brak komentarzy: