GINGER NINJA - rudzi wojownicy atakują świetnymi dźwiękamiGinger Ninja

Energia, żywiołowość, pozytywne wibracje - jeśli tego szukacie w muzyce, nie możecie przegapić grupy Ginger Ninja.
Klimatyczny bas, dawka przyjemnych klawiszków i gitarek, a wszystko podrasowane wibrującymi perkusyjnymi uderzeniami. Mega pozytyw, który posiada w sobie "to coś", co przyciąga i sprawia, że nóżka sama zaczyna tupać do rytmu.


Zespół tworzy czwórka pozytywnie zakręconych Duńczyków: Johan Luth, Carl Riestra, Henrik Hamilton i Rasmus Søby Andersen.  Panowie mają na swoim koncie dopiero jeden, debiutancki album "Wicked Map", który święci tryumfy w ich macierzystym kraju.

"Wicked Map" zawiera 11 energetycznych kompozycji, opartych na gitarowych brzmieniach przemieszanych z solidną dawką elektroniki. Czy to electro-rock, czy power-pop...? Jak zwał, tak zwał. Ważne, że dobrze brzmi.


Na początek rozkręca słuchacza utworem "Sunshine" - chyba najbardziej "letnią" piosenką na płycie. Potem jest coraz ciekawiej. Moim faworytem jest kompozycja nr. 3 - "Red Lips". Tekst "I got red lips from kissing you, I got broken heart from loving you, I got broken mind from knowing you, I'm gonna make it right by killing you" niesamowicie wwierca się w głowę. I zaczyna w niej grać w najbardziej niespodziewanych momentach.  
Kawałki takie jak "You're Wrong" czy "Soliders" - z bounce'em i przytupem, idealnie nadają się na rozkręcenie przed imprezą.
Przedostatni utwór z płyty "Wicked Map", piosenka "Get There Soon", to świetna propozycja dla poszukujących pozytywnego kopa. Wysłuchać "I guess I'm running out of luck but I'm gonna get there soon"... i do przodu :-) 

Na wiosenne dni, ale też na marcową szarugę - jak znalazł!

CO? GDZIE? JAK?


Brak komentarzy: