DECORATE. DECORATE. + HAMMONDS, HARRINGTON & DESTROY = prawdziwy czad! odc. 2

Hammonds, Harrington & Destroy
 
Hammonds, Harrington & Destroy

Rozpad Decorate. Decorate., to nie koniec działalności muzycznej członków zespołu. Mikkel Holtoug na przykład zajął się dj-ką (co wychodzi mu rewelacyjnie - przekonacie się niebawem) i produkowaniem muzyki. A Martin Rasmussen zaczął grać w nowym zespole. W nowym - bardzo, bardzo, bardzo dobrym i bardzo, bardzo, bardzo ciekawym zespole - dodajmy. Hammonds, Harrington & Destroy utrzymują się w innych klimatach, niż Decorate. Decorate. - co nie znaczy, że w gorszych... 
 Martin Rasmussen, Peter Rasmussen, Mixen Lindberg i Jakob Printzlau stworzyli bardzo niedawno ciekawy, oparty na gitarowym graniu, zespoł. Hammonds, Harrington & Destroy na razie nie wydał jeszcze żadnej płyty. Wkrótce ma się ukazać ich debiutancka EP-ka "Forever". 

"Forever" EP
Na profilu MySpace grupy można zapoznać się z czterema bardzo sympatycznymi utworami z tego wydawnictwa. Marynarz na okładce jest chyba nieprzypadkowy, ponieważ na EP-ce pojawiają się utwory kojarzące się z żeglarskim graniem, jak "Only This Ocean"

Jednak moim pierwszym skojarzeniem po przesłuchaniu czterech kompozycji byli - Cage The Elephant. A potem - Liverpool. I jednak bardziej ze wskazaniem na to drugie. Hamonds, Harrington & Destroy mają w sobie wiele z brytyjskiego grania. Idealnie słychać to w "Father" czy "Lets Get Together & Fall Apart". I trochę z amerykańskiej zadziorności i krzykliwych wokaliz, jak w "Always Other Necks, Always Other Gallows".

Prosto brzmiące gitary, dodające uroku klawiszowe nuty no i nietuzinkowe teksty.  Bardzo, bardzo, bardzo przyjemne granie (nie wiem czemu, kiedy myślę o tym zespole, w mojej głowie potraja się słowo "bardzo").

Szczęśliwcy, którzy będą na tegorocznym Roskilde Festival i wybiorą się na koncert Hammonds, Harrington & Destroy - nie będą zawiedzeni. A mi pozostaje katować ich profil MySpace, czekać na wydanie EP-ki i liczyć na to, że będzie dostępna w Polsce.

CO? GDZIE? JAK? 
Facebook 
MySpace - tutaj można wysłuchać czterech bardzo, bardzo, bardzo dobrych utworów HH&D
Twitter

 

Brak komentarzy: