DECORATE.DECORATE. + HAMMONDS, HARRINGTON & DESTROY = prawdziwy czad! odc. 1

 Decorate. Decorate. 

Decorate. Decorate.
Jeden zespół niestety już nie działa. Drugi dopiero rozpoczyna karierę- z rozmachem, bo zagra na tegorocznym Roskilde Festival. Dwie duńskie perełki, które odkryłam dość przypadkowo. Przed Wami przepełnione emocjami, energią i pasją formacje - Decorate.Decorate. oraz Hammonds, Harrington & Destroy! Nie bez powodu zestawione razem...Na początek Decorate. Decorate. - zespół powstały w 2006 roku, z jedną (GENIALNĄ!) płytą na koncie. Zespół, który zakończył działalność w 2009 roku. Członkami zespołu byli: Asbjørn Auring Grimm, Martin Rasmussen, Mikkel Holtoug, Viggo Clausen i Christian Mathiesen, którzy teraz udzielają się w innych projektach... o czym później.

Jedyny długogrający album Decorate. Decorate. "Instructions" ujrzał światło dzienne w 2009 roku. Wcześniej wypuszczono mini-album "Normandie" (2007), który spotkał się z ciepłym przyjęciem w Danii. Szczególnie singiel "Surname of Copenhagen" był często grany w radiostacjach. A Decorate. Decorate. zagrało na Roskilde Festival w 2007 roku.


"Instructions" (2009)
"Instructions", to płyta, która powala na kolana od pierwszego do ostatniego utworu. Naprawdę. Stwarza mroczną, przytłaczającą atmosferę kompozycjami jak na przykład
"Under the Aeroplane, Over the Sea". Od słuchania tekstów takich kawałków jak "Paper Cuts" robi się chwilami... duszno, ale mimo tego nie chce się tego albumu wyłączać. Jednak są też miejsca na oddech, jak nastrojowe, przejmujące "Away".

Absolutnie powalającym utworem jest według mnie "Pleasure". Można go legalnie za darmo pobrać z SoundClouda Mikkela Holtouga, jednego z członków zespołu (do którego wrócimy przy innej okazji muzycznej) - klikając tutaj. Głębokie gitarowe brzmienia, "brudne" syntezatory i przejmujący tekst - rewelacyjny numer! No i ten wokal. W tym oraz w pozostałych utworach. Głęboki, niski, lekko chropowaty głos Asbjørna Auringa Grimma dodaje utworom niepowtarzalnego klimatu.


Jeśli kiedykolwiek, w jakikolwiek sposób wpadnie Wam w ręce album "Instructions" Decorate. Decorate. - KONIECZNIE GO POSŁUCHAJCIE!!! Przywodzący na myśl mały, zadymiony, brudny pub. Duszny, emanujący niezwykłą, taką tajemniczą energią. Ale jednak jakże piękny - album-perełka. 12 kompozycji, które uzależniają.

CO? JAK? GDZIE? 
Facebook - tutaj panowie informują czasem o swojej działalności solowej/w innych projektach
MySpace - tu można posłuchać kilku utworów z "Instructions" oraz z "Normandie" - ZACHĘCAM!
Last.fm  

 

Brak komentarzy: