Dużo się dzieje w państwie duńskim! cz. 2

www.facebook.com/dobrebodunskie

"Źle się dzieje w państwie duńskim" - mówi stare porzekadło. Nie wiem, jak się ono ma do innych dziedzin, ale jeśli chodzi o muzykę - jest zdecydowanie odwrotnie! Oto krótkie, subiektywne, podsumowanie minionego tygodnia:1. Turboweekend - koncert w Londynie i wywiad dla DIY
Trio Turboweekend odwiedziło w zeszłym tygodniu Wielką Brytanię i zagrało koncert w Londynie (jak zdają relację ci, którzy byli - show rewelacyjny). W międzyczasie panowie znaleźli też czas, żeby porozmawiać z Harriet Jennings z portalu www.thisisfakediy.co.uk. O tym, jak idzie promocja singla "Into The Pavement" (i tu miłe napomknięcie o Polsce), o tym jak im się współpracuje z nowym managementem i na jaki koncert najbardziej czekają. Z całością wywiadu możecie się zapoznać pod tym linkiem.

2. When Saints Go Machine - koncert... w Londynie i nowy klip...
Duńskie zespoły upodobały sobie w zeszłym tygodniu Londyn. Na koncercie tam pojawił się też When Saints Go Machine. W zeszłym tygodniu grupa podzieliła się też z fanami okładką i tracklistą  ich drugiego albumu "Konkylie" (pod tym adresem widok, lista piosenek i teledysk do "Add Ends"). Premiera krążka została przesunięta na 21 czerwca 2011r. When Saints Go Machine opublikowali też w sieci teledysk do utworu "Kelly"... niestety video dostępne jest na razie jedynie w Skandynawii...tutaj znajdziecie link do odsłuchania piosenki.

3. Oh Land nagrodzona
Nanna Øland Fabricius, czyli Oh Land, została nagrodzona na gali rozdania nagród LOGO "NewNowNext Awards" 2011. Artystka otrzymała wyróżnienie w kategorii "Music Artist On The Brinck". Tutaj możecie zobaczyć zdjęcia z jej występu podczas rozdania nagród.

4. The Floor Is Made Of Lava podrzucają ciekawostkę
To może nie jest do końca związane z duńską muzyką, ale warte uwagi. Zespół The Floor Is Made Of Lava podzielił się ze swoimi fanami ciekawym artykułem z www.nme.com pod tytułem "Why Record Store Day is more important now than ever" - link do tekstu tutaj. Dzień Sklepu Płytowego jest obchodzony co roku w Stanach Zjednoczonych w trzecią sobotę kwietnia. Mimo, że USA są daleko, warto się zastanowić i poczytać o sytuacji sklepów płytowych i płyt CD jako takich, w dzisiejszym świecie.

5. The Eclectic Moniker oficjalnie na YouTube
Grupa The Eclectic Moniker pochwaliła się wczoraj, że wreszcie oficjalnie stała się częścią społeczności portalu YouTube. Na oficjalnym kanale zespołu do posłuchania kilka utworów i dwa filmiki z występów live.

Udało się uzbierać poniedziałkowe top 5 newsów :) Naprawdę nie jest źle w państwie duńskim i całkiem dobrze dzieje się duńskim zespołom poza granicami ich kraju.

Brak komentarzy: