Dużo się dzieje w państwie duńskim! cz. 3

www.facebook.com/dobrebodunskie
"Źle się dzieje w państwie duńskim" - mówi stare porzekadło. Nie wiem, jak się ono ma do innych dziedzin, ale jeśli chodzi o muzykę - to zdecydowanie nieprawda! Dzieje się dobrze i dzieje się dużo! Oto krótkie, subiektywne, podsumowanie minionego tygodnia:


1. Kashmir świętuje 20-lecie istnienia 
Super-grupa Kashmir świętuje w tym roku okrągłą rocznicę powstania. Z tej okazji panowie wspominają swe początki. Podzielili się z fanami między innymi zdjęciem z ich pierwszej sesji zdjęciowej (do zobaczenia tutaj - na oficjalnym profilu FB grupy). Pierwszy album zespołu "Travelogue" ujrzał światło dzienne w 1994r. Dyskografię Kashmiru zamyka "Trespassers" z 2010 roku. 

2. Kasper Bjørke zremiksował Darkness Falls
Świetny duński dj i producent Kasper Bjørke pokusił się o remiks singla "Hey!" z EP-ki Darkness Falls. Myślę, że rewelacyjnie uchwycił klimat utworu i stworzył wersję idealną do wyjścia na parkiet. Remiksu "Hey!" możecie posłuchać pod tym linkiem - na oficjalnej stronie artysty.

3. Oh Land w świetnej jakości dla VEVO i na Glastonbury
Oh Land podbija muzyczny świat - ciąg dalszy. Wokalistkę ogłoszono w zeszłym tygodniu jako kolejną gwiazdę, która wystąpi w tym roku na festiwalu Glastonbury. A o prócz tego VEVO zamieściło garść filmów z występu Oh Land w Terminal 5 w Nowym Jorku. Do zobaczenia (i do pobrania) pod tym adresem. Natomiast tutaj możecie podziwiać live version chyba najpiękniejszej piosenki na nowej płycie Oh Land - "Perfection" - premiera filmiku miała miejsce dzisiaj.

4.  Dúné rozdaje akustyczne "Dry Lips" za darmo 
Inny zespół, który świętuje rocznicę założenia - tym razem 10-tą - to Dúné. Z tej okazji muzycy postanowili podzielić się akustyczną wersją utworu "Dry Lips" z ich pierwszej płyty.  Piosenkę można pobrać za darmo z oficjalnej strony grupy - pod tym linkiem.

5. VETO zbiera plusy za "Everything Is Amplified" 
"Gitarowa muzyka nie jest martwa, ona ewoluuje" - tak zaczyna się recenzja najnowszego albumu grupy VETO. Zespół zbiera świetne opinie za "Everything Is Amplified" - według mnie jak najbardziej zasłużenie. Warto zapoznać się z tą płytą, jak również z recenzją, którą możecie przeczytać tutaj.

Więcej ciekawostek ze świata duńskiej muzyki już za tydzień, w poniedziałek.


Brak komentarzy: