Dużo się dzieje w państwie duńskim! cz. 1

http://www.facebook.com/dobrebodunskie
"Źle się dzieje w państwie duńskim" - mówi stare porzekadło. Nie wiem, jak się ono ma do innych dziedzin, ale jeśli chodzi o muzykę - jest zdecydowanie odwrotnie! Ostatnie dni obfitują w wydarzenia związane z duńskimi artystami. Pomyślałam więc, że przydałoby się małe podsumowanie. Oto i ono.


1. Streaming filmu "An Island"
 Jak donosiłam wczoraj, na stronie Pitchfork.com (a konkretnie pod tym linkiem) można do piątku obejrzeć za darmo film Vincenta Moona "An Island" opowiadający historię pewnej podróży, na pewną duńską wyspę, w którą udał się zespół Efterklang. Korzystajcie z okazji i oglądajcie, naprawdę warto! "One week only" streaming kończy się 8-ego kwietnia.

2. Nowy teledysk Falluah
  Miała problemy techniczne, walczyła z nimi i wygrała. W ten oto sposób od niedzieli fani nie tylko w Danii, ale i na całym świecie mogą podziwiać nowy teledysk Fallulah do utworu "Bridges". Klip dość... pojechany? Z braku innych słów pozostawię to. Warto zobaczyć (tutaj link do vimeo.com) i wyrobić sobie własne zdanie.

3. Nowy teledysk i nowy singiel When Saints Go Machine
  O tym też już donosiłam, ale news jest według mnie wart przypomnienia. Grupa When Saints Go Machine przygotowuje się do premiery drugiego albumu "Konkylie". Z tej okazji panowie uraczyli nas teledyskiem do nowego utworu "Add Ends". I znów - klip pojechany. Nie wiem, czy taka moda teraz w Danii nastała, czy to przypadek. Ale wideo robi wrażenie. Piosenka także. Zapoznajcie się, żeby być przygotowanymi na nowy album When Saints Go Machine.

4. Oh Land orkiestrowo
  Utwór "Sun Of A Gun" doczekał się... swojej wersji orkiestrowej. Pod tym linkiem możecie się przekonać jak to brzmi i czy Oh Land mogłaby użyczyć swojej muzyki do na przykład arii operowej? Myślę, że efekt symfonicznego wykonania jest bardzo ciekawy.

5. The Raveonettes - darmowy streaming nowego albumu
  Najnowsze dzieło duetu The Raveonettes "Raven In The Grave" zostało udostępnione do odsłuchania za darmo na stronach AOL. Pod tym linkiem znajdziecie 9 utworów, których można w całości posłuchać, a potem, jeżeli się Wam spodobają - kupić. Nowa płyta prezentuje się według mnie bardzo dobrze. Znajduje się tam kilka "klasycznych" utworów, ale są też kompozycje, które pokazują, że The Raveonettes nie powielają schematów w 100%. I jest chyba bardziej melancholijnie niż do tej pory. Zapoznajcie się i wyróbcie sobie własną opinię.


Mam nadzieję, że taki natłok newsów, ciekawostek muzycznych i informacji o duńskich wykonawcach będziemy przeżywać przez cały czas. I mam nadzieję, że co poniedziałek będę mogła przygotowywać takie podsumowania, jak to powyższe. Na razie polecam dzisiejsze TOP 5 :)


Brak komentarzy: