TREEFIGHT FOR SUNLIGHT - magiczne muzyczne podróżeTreefight For Sunlight

TREEFIGHT FOR SUNLIGHT

Lekko, z wdziękiem, przyjemnie. Ale jednocześnie z dodatkiem niedookreślonych emocji. Treefight For Sunlight. Piękna płyta, od której, gdy już raz się jej wysłucha, ciężko się uwolnić. Jeśli spodobał się Wam zespół The Eclectic Moniker, istnieje duże prawdopodobieństwo, że tak jak ja, zakochacie się po uszy również w Treefight For Sunlight.
 

Grupa składa się z czterech młodych Duńczyków. Mathias Sørensen (perkusja, wokal), Morten Winther Nielsen (gitara, wokal), Christian Rohde Lindinger (bas, wokal) i Niels Kirk (pianino, wokal) mają na koncie debiutancki album "A Collection Of Vibrations For Your Skull" (wydany najpierw w 2010 z okładką z arbuzem, a potem w 2011), na którym zebrali 10 niezwykle promiennych utworów.

"ACoVfyS" (2010)
Muzyka Treefight For Sunlight zabiera w niezwykłą podróż. Ja, słuchając już pierwszego utworu "A Dream Before Sleep" oczyma wyobraźni przeniosłam się w jakiś bajkowy, nieznany świat. A potem powędrowałam za czwórką Duńczyków na statek i morską wyprawę - za sprawą "They Never Did Know" (wersja live - brzmi idealnie). Gitary przywodzą tu na myśl szanty, a flet nadaje lekkości i ciekawego efektu. 
Treefight For Sunlight zabrali mnie też na plażę, grając radosne i beztroskie "Facing The Sun". Był też czas na  piknik przy "Riddles In Rhymes" oraz na letni deszcz, który wręcz poczułam a skórze dzięki dźwiękom pianina w "Rain Air".

Słuchając albumu "A Collection Of Vibrations For Your Skull" można się przenieść naprawdę w najróżniejsze miejsca. A wszystkie te mini-wyprawy muzyczne są podane w pięknej, dźwięcznej formie, delikatnej i subtelnej.
Jednak, żeby nie było tak sielankowo, album zamyka utwór "Time Stretcher" (wersja live - znów przepiękna), który wprowadza nieco konsternacji. 

"ACoVfyS" (2011)
 Chwilami w muzyce Treefight For Sunlight, gdzieś tam bardzo w tle, przebija się według mnie brzmienie Mew. Ale bardzo nieznacznie. Jest też trochę delikatnych nawiązań do klimatu Violens, trochę wokali przypominających Empire Of The Sun. Ale to wszystko, to chyba szukanie nawiązań na siłę, ponieważ twórczość Treefight For Sunlight jest naprawdę unikatowa.
Perełką z debiutanckiego albumu jest niewątpliwie pierwszy singiel - "What Become Of You And I", który można za darmo legalnie pobrać ze tej strony.Za każdym razem, kiedy słucham "A Collection Of Vibrations For Your Skull", te dźwięki zabierają mnie w inne miejsca. Spróbujcie sami wybrać się w wyprawę z Treefight For Sunlight, możecie być zaskoczeni, dokąd Was zaprowadzą.

CO? GDZIE? JAK?
Oficjalna strona zespołu - na której znajdziecie odnośniki do wszystkich portali, na których Treefight For Sunlight posiadają swoje konta/profile etc.
Facebook
MySpace
Twitter
Last.fm
http://tambourhinoceros.net/home/shop/ - tutaj możecie kupić płytę i single Treefight For SunlightBrak komentarzy: