Dużo się dzieje w państwie duńskim! cz. 4

www.facebook.com/dobrebodunskie
Muzycznie, w państwie duńskim dzieje się dobrze i dzieje się dużo! Oto krótkie, subiektywne, podsumowanie minionego tygodnia. Tym razem dorzucam do niego świąteczne życzenia! Mam nadzieję, że po zjedzeniu tysiąca jajek znajdziecie jeszcze w sobie miejsce na odrobinę nowinek muzycznych :)

Najpierw świątecznie: The Eclectic Moniker - Easter Island :)


A teraz top 5 minionego tygodnia:
1. Efterklang użycza muzyki w słusznej sprawie
Utwór "Modern Drift" znalazł się na ścieżce dźwiękowej do filmu stworzonego przez uczniów jednej z amerykańskich szkół. Filmik wspiera organizację AmericanPoverty.org. Warto zobaczyć - możecie to zrobić, klikając tutaj.

2. Alcoholic Faith Mission z nowym singlem i teledyskiem
Grupa Alcoholic Faith Mission udostępniła wideoklip do singla "Legacy". To historia dziewczynki, której umiera zwierzątko... zobaczcie tutaj.  Zespół jest w trakcie nagrywania kolejnej płyty, na którą czekam z niecierpliwością. Na razie wydał EP-kę "And The Running With Insanity", którą możecie kupić na oficjalnej stronie zespołu.

3. Danish DeeJay Awards 2011 rozdane
Wczoraj miała miejsce ceremonia rozdania duńskich nagród Danish DeeJay Awards 2011. Nominowani byli między innymi Anders Trentemoller, Kasper Bjorke, Lucy Love, czy Medina - gwiazdy duńskiej sceny muzycznej (o części z nich więcej już wkrótce). Nagrody dla najlepszego DJ'a oraz dla najlepszego duńskiego producenta zgarnął Noir (a.k.a. René Kristensen). Próbki jego możliwości możecie posłuchać na MySpace artysty. A pełna lista zwycięzców (wraz z tekstem opisującym ceremonię - niestety tylko w języku duńskim) pod tym linkiem.

4. Fallulah kończy następny klip
Fallulah ostatnio uraczyła nas nowym wideo do utworu "Bridges". Jednak to dla niej za mało i już kręci kolejny klip. Tym razem obrazem uzupełni utwór "Out Of It", którego możecie wysłuchać tutaj

5. Wokalista The Kissaway Trail solo i za darmo
Søren Corneliussen - wokalista grupy The Kissaway Trail zaczął solowy projekt pod nazwą The Pinecone Cheer.  Debiutancki album ukaże się we wrześniu 2011 roku, a już teraz artysta udostępnił do pobrania za darmo jeden z dwóch wypuszczonych utworów z tej płyty. Z SoundCloud'a (klik tutaj) The Pinecone Cheer możecie pobrać "Bags". Zachęcam i polecam!

Poświąteczna dawka nowinek muzycznych z Danii w przyszły poniedziałek.

Brak komentarzy: