KILL SCREEN MUSIC - zabójczo dobra muzykaKill Screen Music

Kill Screen Music
Zespół, o którym chcę Wam dzisiaj opowiedzieć, odkryłam dzięki "ojcom chrzestnym" tego bloga, czyli grupie Turboweeend.  
Kill Screen Music - to kolejna sensacyjnie dobra kapela z Danii, która obecnie supportuje własnie Turboweekend, podczas duńskiej części wiosennej trasy koncertowej. 


Ale myślę, że już wkrótce to Johan von Bogenberg Stahl, Torleik Mortensen i Anton Eger będą szukać zespołu na support własnej trasy.

"Us the two-headed horse" (2010)
Debiutancki album Kill Screen Music, "Us the two-headed horse", zawiera 11 utworów. Niestety... udało mi się dotrzeć tylko do trzech singli. Reszta, według mojej wiedzy, na razie niestety niedostępna w Polsce... jedynie na przykład na iTunes w Danii. Ale może wkrótce się to zmieni. Na razie album jest dostępny do odsłuchu we fragmentach na stronie Grooveshark.
Jednak trzy single są tak zabójczo dobre, że nie wierzę, żeby ta płyta cała taka nie była. No i ufam z całych sił, że Turboweekend wiedział, że zabiera w trasę wartościowy zespół!
"Traffic", "The Sand Is Washing Us Away" oraz "Breathing" zapowiadają naprawdę dobrą, rockową płytę. Z odniesieniami muzycznymi (w moim odczuciu) do takich kapel jak na przykład Editors, ale też basowym graniem rodem z Audioslave. 
Mocna linia basu, mocna perkusja, proste, ale wpadające w ucho gitarowe melodie. I gdzieś tam powraca... "duńskość", dodająca czaru muzyce Kill Screen Music. Do tego panowie bardzo oszczędnie, ale jednak, dorzucają leciuteńkie, około-elektroniczne efekty. Całość prezentuje się świetnie.

Bardziej żywiołowy pierwszy singiel "Traffic", z ciekawym teledyskiem, naprawdę wpada w ucho i porywa. Linia basu i sposób wyśpiewania tekstu "we need gasoline" kojarzą mi się (choć to zupełnie inna stylistyka muzyczna) z "Gasoline" Audioslave. "Traffic" może się pochwalić nie tylko dobrym tekstem i wokalem. Moim zdaniem w tym utworze rządzą gitary! Kawał dobrego rocka!

Natomiast "The Sand Is Washing Us Away" jest na początku bardziej stonowany, ale równie uzależniający. Fajnie buduje napięcie, które "wybucha" pod koniec utworu.


"Breathing", to już prawdziwe muzyczne niebo. Głęboki wokal, z jednej strony atmosfera tajemniczości, z drugiej... seksowność przemieszana z nutą rezygnacji. I te gitary...


Wygląda też na to, że oprócz dobrych brzmień na płycie, trio Kill Screen Music wie, jak porwać publikę i zagrać super koncert. Pod tym linkiem próbka możliwości, którą panowie dali podczas koncertu na scenie Pavilion Junior na zeszłorocznym Roskilde.

A ostatnio piosenka "Traffic" zagościła na antenie EskiROCK, w audycji "Poduszkowiec" (poniedziałki, 21:00-23:00) oraz dostała się do listy "Najlepsza Rockowa Dwudziestka" w tej stacji.

Jeśli poszukujecie w muzyce dobrych gitarowych brzmień, jeśli lubicie, kiedy kawałki wkręcają się w głowę, a raz usłyszane melodie chodzą za Wami przez długi czas - śledźcie poczytania Kill Screen Music. 

CO? GDZIE? JAK?

Brak komentarzy: