EFTERKLANG - zapadają w pamięć i wzbudzają najmilsze wspomnienia Efterklang

Dziś coś o zespole, który jest tak magiczny, że właściwie nie da się o nim nic napisać, bo wszystko to będzie zbyt miałkie i nie odda bogactwa muzyki. Im dłużej słucham grupy EFTERKLANG, tym bardziej jestem pod wrażeniem.  

I tym bardziej nie potrafię poukładać myśli, które kłębią się w mojej głowie podczas słuchania tych... no i tu powinno paść jakieś określenie dźwięków serwowanych przez Efterklang. Ale zwyczajnie żadne z dostępnych w polskim języku nie jest w stanie oddać tego, co chciałabym Wam przekazać. Pozostawię to muzyce.Nazwa grupy pochodzi od duńskiego słowa, które można przetłumaczyć jako "wspomnienie" albo "pamięć". Dźwięki od Efterklang idealnie do tej nazwy pasują. Zapadają w pamięć z łatwością, a na ich wspomnienie budzi się w człowieku cała fala najrozmaitszych emocji. Zespół wydał do tej pory trzy albumy: "Tripper" (2004), "Parades" (2007) i "Magic Chairs" (2010). --> część z utworów można za darmo pobrać z oficjalnej strony zespołu.

"Tripper" (2004)
Efterklang - Step Aside
Efterklang - Doppelganger

Efterklang - Monopolist

 "Parades" (2007)
 
Efterklang - Illuminant"An Island"

Ostatni album Efterklang "Magic Chairs" zalicza się do najbardziej niezwykłych rzeczy, jakich kiedykolwiek doświadczyły moje uszy. Naprawdę magiczny. A jeszcze bardziej urzeka, kiedy słucha się go po obejrzeniu filmu "An Island". To dzieło Vincenta Moona, którego głównymi bohaterami są członkowie grupy. Więcej na temat filmu na 
oficjalnej stronie "An Island". PO-LE-CAM z całych sił!


A oto próbka tego, co znajduje się na "Magic Chairs". Efterklang zabiera w niezwykłą podróż do baśniowej krainy ich muzyki. ICH. To chyba najtrafniejsze określenie z możliwych. To jest po prostu ICH świat.

"Magic Chairs" (2010): 

Efterklang - Modern Drift
Grupa Efterklang współpracuje z wieloma duńskimi artystami z różnych sfer działalności. Kolaborowała też z triem Turboweekend (tutaj, tutaj oraz tutaj więcej o tej kopenhaskiej grupie). Efektem współpracy były dwa remixy Efterweekend/Turboklang:Mało ten wpis merytoryczny, mało składny może, ale przepełniony... no uwielbieniem dla dźwięków Efterklang. Totalnie inny wymiar muzyki. Nie sposób go nie docenić!

CO? GDZIE? JAK?
Oficjalna strona internetowa zespołu - tutaj również odnośnik do strony filmu "An Island" oraz możliwość darmowego pobrania niektórych utworów.


Brak komentarzy: