THE ASTEROIDS GALAXY TOUR - PO Prostu alternatywny POP The Asteroids Galaxy Tour

Do zestawu zespołów z Danii, które podczas tegorocznych wakacji odwiedzą nasz kraj dołączył niedawno kolejny. THE ASTEROIDS GALAXY TOUR zagrają podczas 10. edycji Heineken Open'er Festival. Warto przez wyjazdem do Gdyni zapoznać się z twórczością tej przyjemnej, popowej grupy. Warto też ich posłuchać nawet, jeśli na Open'era się nie wybieracie. Bo to fajne dźwięki na lato. Duet The Asteroids Galaxy Tour tworzą wokalistka Mette Lindberg i producent Lars Iversen (skład koncertowy poszerza się do sześciu osób). 

Alternatywne popowe brzmienie, lekko psychodeliczny wokal i image Mette Lindberg - po prostu dobra dawka pozytywnej muzyki. Pokręconej, mieszającej stare z nowym, uśmiechającej się każdą nutą do słuchacza.

Zespół zadebiutował w 2008 roku singlem "The Sun Ain't Shining No More". 
Jednak popularności przysporzył im utwóry "Around The Bend"  wykorzystany w reklamie iPoda Apple oraz  "The Golden Age", który można było bardzo niedawno usłyszeć w reklamie Heineken'a.

Pierwsza piosenka pochodzi z debiutanckiego krążka The Asteroids Galaxy Tour zatytułowanego "Fruit" (2009), druga z najnowszej EP-ki "The Golden Age"  (2011). Do dyskografii The Asteroids Galaxy Tour dołożyć trzeba jeszcze dwie EP-ki: "The Sun Ain't Shining No More" i "Around The Bend".

"Fruit" (2009)
Muzyka The Asteroids Galaxy Tour, to solidna dawka popu. Ale nie takiego mainstream'owego, oklepanego i prościutkiego. Wręcz przeciwnie. Grupa wypracowała swój własny styl (który słychać już od pierwszej kompozycji z "Fruit" - utworu "Lady Jesus"). Saksofony, trąbki, dziwaczne elektroniczne wstawki i urocze klawisze towarzyszą nam w wielu utworach, na przykład w pokręconym "Push The Envelope", czy lekko leniwym "Bad Fever".
"The Golden Age" EP (2011)
Na plan pierwszy wybija się charyzmatyczna wokalistka Mette Lindberg, z ciekawym, miękkim i dziewczęcym, a zarazem chropowatym głosem. Jej możliwości wokalne słychać ładnie w spokojniejszych utworach, takich jak "Hero" czy "Crazy" (moim osobistym numerze 1 z twórczości The Asteroids Galaxy Tour).

Zespół ciekawie prezentuje się na żywo. Lekko surrealistyczna atmosfera jest łatwo wyczuwalna, nawet jeżeli tylko ogląda się wyczyny The Asteroids Galaxy Tour na filmiku, takim jak ten tutaj ("The Golden Age" live).

Pokręcona i odrobinę bardziej idąca w stronę elektroniki jest najnowsza EP-ka grupy "The Golden Age". Oprócz tytułowego kawałka na uwagę zasługuje  "One Giant Freak For Mankind" . Całej EP-ki, na którą składa się 5 utworów, możecie wysłuchać na profilu SoundCloud zespołu.

Szczęśliwcy, którzy wybrali się w tym roku na Heineken Open'er Festival do Gdyni, mogli zobaczyć The Asteroids Galaxy Tour na żywo (sobota, 02.07.2011r, TANT STAGE, godzina 19:00). Zespół uświetnił swoim koncertem 10. edycję festiwalu Open'er. Warto było przejść się na ich występ, pobujać w takt przyjemnych numerów i zasmakować muzycznych "owoców", które Duńczycy przywieźli ze sobą do Polski?  

Jak głoszą relacje - zdecydowanie tak. Kilka z nich, oraz parę zdjęć z występu The Asteroids Galaxy Tour na festiwalu w Gdyni - pod tym linkiem.

NAJNOWSZY SINGIEL GRUPY, zapowiadający kolejną płytę, to "MAJOR" - można go legalnie za darmo pobrać z oficjalnej strony internetowej The Asteroids Galaxy Tour.


CO? GDZIE? JAK?
Oficjalna strona zespołu
MySpace
Facebook
 
Last.fm  

Brak komentarzy: