Dużo się dzieje w państwie duńskim cz. 7

www.facebook.com/dobrebodunskie

"Źle się dzieje w państwie duńskim" - mówi stare porzekadło. Jednak muzycznie dzieje się w Danii dobrze i dzieje się dużo! Czas na kolejne subiektywne poniedziałkowe posumowanie tygodnia:1. Copenhagen Collaboration, czyli duńskie zespoły niczym jedna wielka rodzina
Duńscy muzycy są jak jedna wielka rodzina. Część z nich postanowiła więzy przyjaźni przekuć w ciekawy projekt. Copenhagen Collaboration, to inicjatywa zespołów pochodzących... z Copenhagi (między innymi grupy Alcoholic Faith Mission) :)
"Though connected to different genres and record labels there is a common denominator: The members of the bands belong to a big group of friends, who really like 1) eachother,2) playing and writing music and
3) exploring music and arts outside of our little circle." (źródło)
Dołączcie do nich, "polubowywując" profil Copenhagen Collaborations na FB i bądźcie na bieżąco z działalnością tego interesującego projektu.

2. Duńska premiera płyty When Saints Go Machine
Jeśli jesteście szczęśliwcami, którzy obecnie przebywają w Danii, od dzisiaj możecie nabyć (w sklepach muzycznych lub za pośrednictwem strony iTunes) najnowszy, drugi album grupy When Saints Go Machine "Konkylie". Światowa premiera wydawnictwa przewidziana jest na 21 czerwca 2011 roku. Jednym z utworów promujących krążek była piosenka "Kelly".

3. Kiss Me Scarlett wypuszcza nowy singiel
Grupa Kiss Me Scarlett kręciła ostatnio pierwszy teledysk. Efektów na razie nie możemy jeszcze zobaczyć, ale możemy kupić singiel "It's Summertime".

4. Nowość muzyczna od Kiss Kiss Kiss
Zespół Kiss Kiss Kiss podzielił się ostatnio z fanami nowym materiałem. Pod tym linkiem możecie wysłuchać niezatytułowanego jeszcze utworu. Padają porównania do Radiohead... hmm... niezależnie od ich trafności, kawałek prezentuje się bardzo dobrze.

5. Kopenhaga oraz "An Island" oczami Efterklang
Jeśli chcecie się dowiedzieć, jak wygląda mieszkanie i kopenhaskie życie dwójki panów z Efterklang - obejrzyjcie ten krótki materiał z kanadyjskiego MTV. Muzycy dzielą się w nim również historiami z planu zdjęciowego filmu "An Island". Okazało się, że wystąpili w nim rodzice członków grupy.... Uroczy filmik, gorąco polecam!

Kolejna dawka news'ów ze świata duńskiej muzyki dopiero za dwa tygodnie. Mam nadzieję, że nadal dobrze będzie się działo w państwie duńskim :)


Brak komentarzy: