Dużo się dzieje w państwie duńskim cz. 8

 Po przerwie powracają tygodniowe podsumowania. Dziś coś zarówno o minionym, jak i o najbliższym weekendzie. Znajdzie się też parę nowinek muzyczno-wizualnych. Subiektywne podsumowanie "ruchu" na duńskim rynku muzycznym nr 8 przed Wami:

1. Szalony weekend na SPOT Festival w Danii
W miniony piątek i sobotę w Danii, konkretnie w mieście Aarhus, odbył się prestiżowy, cieszący się dużą popularnością SPOT Festival. Wśród tegorocznych gwiazd znaleźli się między innymi wykonawcy, o których mogliście przeczytać na blogu: Darkness Falls, Oh Land, Thulebasen, Fallulah, Kiss Kiss Kiss, Kiss Me Scarlett, Iceage, Alcoholic Faith Mission czy Akiri. Więcej o koncertach m.in. na stronie: gaffa.dk (w języku duńskim).

2. 3/4 czerwca - turboweeekend z... Turboweekend
Turboweekend w najbliższy weekend odwiedzi Polskę, żeby wystąpić na Ursynalia Student Festival w Warszawie. Zespół zamknie swoim koncertem tegoroczną edycję Ursynaliów. Panowie zagrają w nocy z 3-ego na 4-ty czerwca (z piątku na sobotę), od godziny 00:50. Informacje o biletach i więcej szczegółów na www.ursynalia.pl. KTO ŻYW, TEN PĘDZI DO WARSZAWY, bo Turboweekend na żywo robi piorunujące wrażenie! Wierzcie mi, nie chcecie tego przegapić.

3. Copenhagen Collaboration prezentuje cover i wideoklip
Projekt muzyków z różnych kopenhaskich zespołów (o którym wspominałam tutaj), Copenhagen Collaboration, nagrał cover utworu Bend Of Horses "Funeral" i udostępnił wideoklip do nagrania. Możecie go zobaczyć pod tym linkiem. Ciekawe, jak dalej potoczą się losy tego ciekawego przedsięwzięcia...

4. Kiss Me Scarlett zapowiada teledysk
Zespół Kiss Me Scarlett udostępnił próbkę wideoklipu do singla "It's summertime". Można ją zobaczyć pod tym linkiem. Premiera klipu zbliża się ponoć wielkimi krokami. A utwór "It's summertime" można kupić poprzez iTunes.

5. Urodziny debiutanckiego albumu Dúné
W miniony weekend zespół Dúné świętował czwartą rocznicę wydania debiutanckiego krążka "We Are In There You Are Out Here". Z tej okazji muzycy podziękowali fanom za oddanie i wszystkie miłe wspomnienia z tras koncertowych. Czekamy na kolejne muzyczne dokonania Dúné.

Następna dawka subiektywnie wybranych informacji ze świata duńskiej muzyki -  za tydzień.
 

Brak komentarzy: