Dużo się dzieje w państwie duńskim! cz.5

www.facebook.com/dobrebodunskie

"Źle się dzieje w państwie duńskim" - mówi stare porzekadło. Jednak muzycznie dzieje się w Danii dobrze i dzieje się dużo! Oto krótkie, subiektywne, podsumowanie minionego tygodnia i propozycje na nadchodzące siedem dni:


1. Płyta Kill Screen Music "Us the two-headed horse" do odsłuchania w Radiu AFERA!
Poznańska alternatywna rozgłośnia studencka AFERA prezentuje w tym tygodniu w ramach pozycji "Rock Płyta" album grupy Kill Screen Music "Us the two-headed horse". Utwory z albumu będą grane od poniedziałku do piątku, codziennie około godziny 7:40 oraz 18:20. Serdecznie polecam i zapraszam do słuchania, bo to na razie jedyna okazja, żeby wysłuchać w Polsce materiału z "Us the two-headed horse". Radia AFERA możecie słuchać na falach 98,6 MHz albo przez internet, wchodząc na stronę http://www.afera.com.pl/.

2. Recenzja "An Island"
Na portalu Uwolnij Muzykę pojawiła się w zeszłym tygodniu ciekawa recenzja filmu "An Island" dotyczącego grupy Efterklang. Możecie się z nią zapoznać, klikając tutaj.


3. Wakacyjny prezent od The Floor Is Made Of Lava
Zespół The Floor Is Made Of Lava sprawił swoim fanom wakacyjną niespodziankę. Na swojej stronie internetowej uruchomił dział "Summer Downloads". Przez całe wakacje będą tam zamieszczane (do pobrania za darmo) ulubione utwory członków grupy i rarytasy muzyczne The Floor Is Made Of Lava. Pierwszy plik już czeka pod tym linkiem.

4. The Asteroids Galaxy Tour na Open'erze.
W zeszłym tygodniu Mikołaj Ziółkowski ogłosił na antenie radiowej Trójki kolejne gwiazdy 10. edycji Open'er Festival. Wśród nowo ogłoszonych wykonawców pojawił się duński zespół The Asteroids Galaxy Tour. Miłe elektroniczno-popowe granie, z ciekawym damskim wokalem. Możecie go posłuchać między innymi na profilu MySpcace zespołu.

5. Turboweekend zaprasza na swój koncert do Warszawy
Zespół Turboweekend wystąpi 3-ego czerwca 2011 roku na Ursynaliach w Warszawie. Panowie nagrali ostatnio krótki filmik z zaproszeniem na swój występ. Organizatorzy Ursynaliów obstawiają, że końcowe słowa perkusisty, to jakiś duński okrzyk bojowy :) Możecie się sami o tym przekonać, zaglądając tutaj.

Kolejna porcja wiadomości muzycznych w przyszły poniedziałek. Stay tuned - w tym tygodniu szczególnie na 98,6 MHz albo poprzez www.afera.com.pl!

Brak komentarzy: