ICEAGE - duńscy post-punkowcy docenieni przez portal Pitchfork

 ICEAGE

Iceage
Portal Pitchfork.com docenił duński zespół! Zrobił to nie po raz pierwszy. I miejmy nadzieję - nie ostatni :) Tym razem chodzi o młodą kapelę z Kopenhagi - ICEAGE. Co to za kapela? Czemu zwróciła uwagę twórców Pitchfork.com? Jak to brzmi? Chyba najlepszą odpowiedzią na wszystkie te pytania będzie stwierdzenie: punk's not dead


Iceage, to zespół, który o swoich fanach mówi "ofiary". Nie dziwota, skoro ich brzmi zadziornie, buntowniczo i wskrzesza to, co najlepsze w muzyce zwanej punkiem. Na stronie internetowej ALTERED ZONES możecie poczytać więcej o specyfice zespołu (tekst w języku angielskim).

A w dziale "Best New Music" na Pitchfork.com, w towarzystwie kawałków takich znakomitości jak Joker, Fleet Foxes, Adele czy James Blake, znalazł się singiel Iceage - "Broken Bone" z ich debiutanckiego krążka "New Bridge". Towarzystwo godne, ale z zupełnie innej bajki muzycznej. Młodzi panowie (w wieku 18-20 lat) z Danii "dają popalić" wszystkim tym gwiazdom.

Iceage, "New Bridge" (2011)

Muzyka Iceage nie ma nic wspólnego z lodem. Kawałki zebrane na debiutanckim albumie "New Bridge" (2011), to rozpalone do czerwoności dźwięki buntu i uwalniania agresji (jak w "New Bridge"). Złość i buzujące emocje wychodzą na wierzch z każdym szarpnięciem strun gitary, z każdym uderzeniem w talerze perkusji, z każdym słowem wyśpiewanym (wyrzuconym z siebie?) przez wokalistę. Bez kompromisów ("Collapse"), bez litości ("The Hole") . Punk rock w młodym wcieleniu.
 

Jeśli potrzebujecie czasem wykrzyczeć się, wyrzucić z siebie "kwas", jeśli jesteście w trakcie remontu mieszkania/domu i macie w planach burzenie ścian - Iceage, to dla Was idealna opcja. 

CO? GDZIE? JAK?
Oficjalny blog Iceage - ostrzegam, zdjęcia z koncertów i "życia w trasie" są dość brutalne i nie oszczędzają nikogo - ani tych, którzy na fotach się znaleźli, ani tych, którzy je oglądają. MySpace - chcecie więcej buntowniczych bezkompromisowych dźwięków - posłuchajcie kawałków udostępnianych przez kapelę na MySpace - dawka ostrego grania bez limitów!
Facebook
Last.fm

Brak komentarzy: