SQUARES TO BEND - akustyka duńsko-polsko-odprężająca

  Squares To Bend

W miejscu "gatunek muzyczny" na różnych profilach internetowych wpisują "pop". Czemu? Nie mam pojęcia. Ale określenie ich muzyki mianem "pop", to zdecydowanie za mało, niewystarczająco i w ogóle nie tak. SQUARES TO BEND, to projekt muzyczny, który za pomocą bardzo prostych (wydawałoby się) środków tworzy muzykę bardzo bogatą i oddziałującą w wieloraki sposób na słuchacza.

Nie dość, że to "dobre, bo duńskie", to możemy dodać "dobre, bo polskie". Squares To Bend, to to polsko-duńska grupa, stworzona przez producenta Piotra Fronka i wokalistę Mikkela Konyhera
  
Nie udało mi się dotrzeć do zbyt wielu informacji na temat duetu. Dowiedziałam się jedynie, że w 2009 roku koncertował w Polsce. I że w tym samym, czyli 2009, roku wydał EP-kę "Syntesalata". I że tej EP-ki można wysłuchać między innymi na ich profilu MySpace. 
"Squares to Bend to śmiały mariaż brytyjskiej muzyki gitarowej z lekko wycofanym i eklektycznym brzmieniem Skandynawii. Gdzie organiczna świeżość miesza się z electropopem i muzyką akustyczną, dając bezpretensjonalny i wybitnie relaksujący efekt."(źródło)
Tak o muzyce Squares To Bend pisał portal NowaMuzyka.pl. I wydaje mi się, że tymi dwoma zdaniami trafił w sedno. 

"Syntesalata" (2009)
Przy takich utworach jak "Underwater For Ten Days" czy "Steamboat Wreckage" można się rozmarzyć i "odpłynąć". Klimatami przypominają granie polskiego duetu gitarowo-akustycznego Twilite. 
Jednak Squeres To Bend proponują nie tylko senne brzmienia, ale i subtelnie wplatające do akustyki elektronikę, pomysłowe aranżacje, jak "Syntesalata"
I ok, przyznaję, jest też odrobina popu w ich muzyce - w utworze "Pop Shit" na przykład. Znalazł się też fragment rapowany - w "Mellow".


 Nie dotarłam do informacji o tym, czy poza EP-ką "Syntesalata" Squeres To Bend wydali jeszcze jakiś album długogrający... Jednak jak wynika z "ruchu" na ich profilu Facebook, duet nadal działa, koncertuje i... chyba ma się dobrze. A jako że jeden z członków jest Polakiem, może jeszcze wrócą z koncertami do naszego kraju. Ich EP-ka dostępna jest do kupienia poprzez iTunes. Warto,bo ich muzyka to... bajka. Bajka i relaksująca podróż, jeśli damy się ponieść nurtowi dźwięków.

CO? GDZIE? JAK?
Facebook
MySpace1 komentarz:

Anonimowy pisze...

https://www.facebook.com/events/327194940692481/

no i wracają:)