THULEBASEN - inny wymiar... wszystkiegoThulebasen

Grają "future rock". Niezwykłe, nowatorskie, psychodeliczne granie połączone z klasycznymi rockowymi brzmieniami. Do tego dawka... no "duńskości", czyli czegoś czego nie da się tak naprawdę opisać. 
Nigdzie im się niby w swojej muzyce nie śpieszy, ale z drugiej strony potrafią zagrać tak, że serce zamiera. Trio,  które brzmi nieziemsko - THULEBASEN. Niesamowita muzyka, która odkrywa przed słuchaczem swoje piękno bardzo pomału, ale bardzo skutecznie.Thulebasen tworzy trójka muzyków: Nis Bysted, Felia Gram-Hanssen (która gra na perkusji) i Niels Kristian Eriksen. 7 lutego 2011 roku miała premierę ich debiutancka płyta "Gate 5". W wakacje, dokładnie 1 lipca, zagrają na festiwalu Roskilde. Z pełniejszą biografią Thulebasen możecie się zapoznać pod tym linkiem. Ich debiutancki "Gate 5", to album z muzyką, jakiej jeszcze nie było! A to dlatego, że:
"Thulebasen does not write their songs in the studio or in the practice room. They write their music on stage. The first time Thulebasen played together was actually live at a concert. Nis, Felia and Niels communicate via intuitiveness; in a way they are the first band in the world writing music using a telephatic method" TAMBOURUNOCEROS (źródło)
Byliście kiedyś w sytuacji, kiedy słuchając jakiejś płyty totalnie nie wiedzieliście co się dzieje i o co chodzi, ale było to tak wciągające, że nie potrafiliście wcisnąć przycisku "stop"? Ja właśnie tak się czuję za każdym razem, kiedy wkładam do odtwarzacza krążek "Gate 5".

"Gate 5"
Otwierający album, tytułowy "Gate 5" od pierwszych dźwięków pokazuje innowacyjność Thulebasen. Pierwsze rify przypominają nieco grunge, ale kiedy dochodzi do nich dziwnie przesterowany wokal - nic już nie wydaje się takie proste.
"Raga Gemini" też zaskakuje. Thulebasen odkrywa swoje bardziej klasyczne rockowe oblicze. Jednak ani jeden dźwięk nie jest tu szablonowy. Wibrujące wokale, "zacinająca się" perkusja... nowatorstwo bije z każdej nuty.

"Felaia" jest dziwnie pięknym utworem. Senne, niedookreślone dźwięki wprowadzają nieco spokoju. Nietypowy jest wideoklip do tego utworu. 
W spokojniejszych, bardziej onirycznych klimatach utrzymuje się też "Kylling". Natomiast "Monster" wprowadza w specyficzny stan niepokoju. Rozedrganie i niepewność w tym utworze są naprawdę przejmujące.

Awangardowe brzmienia połączone z chwytliwymi rytmami. Chaos przeplatający się z precyzyjnie poukładanymi dźwiękami. Magia i psychodelia. Eksperymentalne podejście i dawka klasycznego rocka. Niezwykła mieszanka. Jednym słowem - THULEBASEN.
Jeśli, tak jak ja, zakochaliście się w Thulebasen, możecie kupić ich płytę ze sklepu internetowego wytwórni TAMBOURHINOCEROS  albo poprzez kontakt z wytwórnią Escho - można złożyć zamówienie, korzystając z maila podanego na ich stronie internetowej.


CO? GDZIE? JAK?
Oficjalna strona internetowa
Facebook
MySpace
SoundCloud


Brak komentarzy: