AND YOU'RE OFF - Pearl Jam i Bloc Party na spacerze po Kopenhadze And You're Off

Piątka panów. Pięć utworów na jednej EP-ce. Pięć gwiazdek plus wyróżnienie za styl i utrzymanie muzycznego klimatu słodko-gorzkiego. Nie można się odłączyć, kiedy gra  
And You're Off.

 Jest ich pięciu: Kim Sander, Bjørn Løvefod, Kristian Mouridsen, Mark Næstved Nielsen i Teis V. K. Nielsen zaczęli wspólnie tworzyć muzykę stosunkowo niedawno, bo w 2009 roku. Jest więc okazja, aby praktycznie od początku muzycznej kariery podglądać i podsłuchiwać kolejny duński diamencik.

And You're Off łączą rock'a z delikatnymi wpływami elektroniki. Ich EP-ka "Inside This Building" (którą można w całości legalnie pobrać ze storony bandcapm zespołu), to pięć kompozycji.

Panowie z And You're Off zapraszają nas w nich na podróż po Kopenhadze, a do towarzystwa zabierają brzmienia Pearl Jam, razem z dźwiękami rodem z Bloc Party. Brzmi lekko nieprawdopodobnie? A jednak sprawdza się w 100%.

Rozpoczyna się dość "ciężko" i z rockowym pazurem. "This Is The City", to dotknięcie twardego chodnika, o którego nierówności zdarza nam się zaghaczyć czubkiem buta.

"Inside This Building" (2010)
"Rescue me, rescue me, rescue me" - to wołanie o pomoc przy podniesieniu się po upadku. Jednak nie jest nachalne, ani rozpaczliwe. Raczej stanowcze i intensywne na swój specyficzny sposób.

"A chance in the night" chyba najbardziej odkrywa fascynacje członków And You're Off muzyką Bloc Party. Mocny, konkretny kawałek z dawką elektroniki.

Tytułowy "Inside This Building", to z kolei mroczny i naładowany dziwną, niezdefiniowaną energią moment oddechu po muzycznym spacerze.

Na koniec elektryzujący "(Please) Go to rest", który daje znać, że jeszcze nie jeden raz wybierzemy się na muzyczny spacer z And You're Off, ale po wysłuchaniu EP-ki musimy ciut odpocząć. 

Pięć spójnych kompozycji. Pięć intensywnych utworów, nie dających o sobie zbyt łatwo zapomnieć. Pięć piosenek, w których każdy z instrumentów (oraz wokale) spisuje się na piątkę z plusem. Mam nadzieję, że And You're Off będzie miał niedługo swoje pięć minut nie tylko w Danii, ale i za granicą. Będziemy się na pewno przyglądać ich muzycznym poczynaniom.

Kilka nowych utworów (z możliwością pobrania) dostępnych jest na profilu SoundCloud zespołu.

CO? GDZIE? JAK? 
Oficjalna strona zespołu And You're Off
Soundcloud - a tutaj Mixtape For Joana i kilka nowych utworów od And You're Off 

Strona na bandcamp - tutaj do pobrania EP-ka "Inside This Building"
Facebook 
MySpace 

Brak komentarzy: