Dużo się dzieje w państwie duńskim cz. 9

Kolejne podsumowanie minionego tygodnia w duńskiej muzyce przed nami. Dziś bardzo dużo do pooglądania oraz dwie zapowiedzi koncertowe dotyczące tego, gdzie i kiedy będzie można zobaczyć duńskie kapele w Polsce!

1. When Saints Go Machine - nowy teledysk do singla z "Konkylie"
Czekamy niecierpliwie na premierę albumu "Konkylie" w Polsce. Od dziś płytę można nabyć w Niemczech. A w międzyczasie nacieszcie oczy teledyskiem When Saints Go Machine do "Church and Law" - upajającego utworu promującego nową płytę zespołu. 

2. Kiss Kiss Kiss i Volbeat latem w Polsce
Już za 5 dni, 10 czerwca, duński VOLBEAT zawita do Polski. Zespół zagra na Sonisphere Festival. Koncert odbędzie się na płycie lotniska Bemowo w Warszawie (informacje o biletach tutaj). A 6-ego lipca w Poznaniu, w ramach Malta Festival wystąpi grupa Kiss Kiss Kiss. Szczegóły tego koncertu - pod tym linkiem. Szykujcie się na duńskie lato w Polsce :-)

3. Nowy teledysk Thulebasen
Muzycy Thulebasen uraczyli nas w zeszłym tygodniu klipem do utworu "Monster" pochodzącego z ich debiutanckiej płyty "Gate 5". Teledysk powstał przy współpracy członków grupy Oh No Ono. Abstrakcja, pełna abstrakcja, w pięknym wydaniu. Zobaczcie sami tutaj.

4. Szaleństwo na festiwalu DISTORTION w Kopenhadze
W miniony weekend ulice Kopenhagi zatarasowane zostały przez miłośników muzyki elektronicznej. Jak powiedzieli nam wtajemniczeni (czyli Duńczycy, którzy brali udział w festiwalu), było tak tłoczno, że żeby przejść z rowerem przez ulicę, trzeba go było nieść nad głową. Pod tym linkiem możecie zobaczyć filmik pokazujący szaleństwo podczas tegorocznego Distortion. Frederik Olufsen tam był i set zacny zagrał!

5. Singiel zapowiadający nową płytę I GOT YOU ON TAPE do kupienia w sieci
Zespół I GOT YOU ON TAPE udostępnił do kupienia poprzez iTunes nowy singiel "Run From The Rain". Utrwór promuje zbliżającą się premierę nowego krążka zespołu. Czekamy, czekamy, jak na razie zapowiada się ciekawe.


Brak komentarzy: