Dużo się dzieje w państwie duńskim cz. 10

http://www.facebook.com/dobrebodunskie
Kolejna porcja nowinek muzycznych z Danii. Pomału szykujemy się do wakacyjnej przerwy w tygodniowych podsumowaniach "Dużo się dzieje w państwie duńskim". Blog będzie działał, a od 5 lipca dołączy do niego audycja "Dobre, bo duńskie" w Radiu Afera. Szczegóły niebawem. A na razie:


1. Dwa koncerty COPENHAGEN COLLABORATION
Projekt muzyków z różnych kopenhaskich zespołów o nazwie Copenhagen Collaboration dał w miniony weekend dwa koncerty w Danii. Na żywo wybrzmiał między innymi cover utworu "Funeral" Band Of Horses (wersja live tutaj) oraz inne kompozycje (Cody - Under The Elms live). Przyglądajcie się poczynaniom CC, bo może wyjść z tego coś naprawdę ciekawego.

2. Relacja delegacji łódzkiego Nordland Art Festival z pobytu w Aarhus na festiwalu SPOT
Organizatorzy łódzkiego festiwalu Nordland Art Festival zostali zaproszeni do udziału w tegorocznej edycji SPOT Festival w Aarhus. Relację (i przywiezione z Danii, nie tylko duńskie, odkrycia muzyczne) możecie przeczytać na oficjalnej stronie łódzkiego festiwalu. Nordland Art Festival w tym roku odbędzie się w dniach 6-8 października. 
 
3. Wielkie głosowanie w duńskim radiu P3
Duńska radiostacja P3 z okazji jubileuszu zorganizowała plebiscyt na najlepszy "Uundgåelige" w historii. Z 1000 utworów do konkursu wybranych zostało 25 piosenek. Między innymi "Into You" grupy Turboweekend, czy "Facing The Sun" Treefight For Sunlight. Każdy z Was może oddać swój głos, wchodząc na tą stronę. Stem = głosuj :)

4. Fanklub Kiss Me Scarlett
Fani debiutującego zespołu Kiss Me Scarlett postanowili wspomóc grupę i założyli fanklub The New Flower Kids. Możecie ich znaleźć na przykład na portalu Facebook. Dołączajcie i wspierajcie Kiss Me Scarlett.


5. Volbeat w Polsce
Duński heavymetalowy zespół Volbeat odwiedził w miniony weekend (10.06.2011r.) Polskę. Panowie wystąpili w Warszawie na festiwalu Sonisphere. Zagrali obok takich gwiazd jak Motorhead czy Iron Maiden. Występ ponoć był udany, jedna z relacji z imprezy pod tym linkiem.

Brak komentarzy: