Dużo się dzieje w państwie duńskim cz. 11

www.facebook.pl/dobrebodunskie
"Źle się dzieje w państwie duńskim" - to powiedzenie zupełnie nie sprawdza się, jeśli chodzi o muzykę z Danii. W tym tygodniu duńskie kapele i wykonawcy uraczyli nas świeżynkami muzycznymi. Coś dla oka, coś dla ucha i... wielkie odliczanie do festiwalu Roskilde. 


1. 30 czerwca rusza festiwal Roskilde
Największe święto muzyczne w Danii i jedno z większych i ważniejszych w Europie - coraz bliżej. Już niebawem do Roskilde zjadą największe gwiazdy muzyki i wybijający się w minionym roku artyści. Organizatorzy festiwalu podzielili się niedawno trailerem promującym tegoroczną edycję Roskilde Festival. Można go zobaczyć pod tym linkiem.

2. Premiera płyty The Shaking Sensations
Od dzisiaj album The Shaking Sensations "East Of Youth" dostępny jest do kupienia przez iTunes. Więcej miejsc, skąd można nabyć ich wydawnictwo znajdziecie na MySpace zespołu lub pod tym linkiem. Panowie z The Shaking Sensations są obecnie w trasie koncertowej, cały czas czekamy na informacje, czy i kiedy powrócą do Polski.

3. Turboweekend z turboprzyspieszeniem
Grupa Turboweekend święci ostatnio tryumfy. Najpierw udany koncert w Polsce, a już tydzień później spektakularny występ podczas Northside Festival w duńskim Aarhus. 10 tysięcy osób, które oglądały koncert Turboweekend na znak wokalisty odwrócił o się plecami do sceny, a potem... zobaczcie sami tutaj lub tutaj
A z okazji zdobycia 25 tysięcy "like'ów" na Facebook'u - perkusista Martin dostał w twarz rybą. Dlaczego? Możecie się dowiedzieć, oglądając filmik z "fish slapping"
Turboweekend wróci we wrześniu do Polski. Zagra 3-ego września w Płocku w ramach festiwalu Pożegnania Lata 2011.

4. Oh Land z nowym klipem
Duńskie objawienie ostatnich miesięcy - Oh Land uraczyła fanów nowym singlem i teledyskiem do "Rainbow" (możecie go zobaczyć pod tym linkiem). Dobra wiadomość dla Polaków - płyta "Oh Land" jest już dostępna w naszym kraju! Czekamy teraz na wieści o koncercie Dunki w Polsce... może, może w najbliższym czasie?

5. Nowy teledysk od Trentemoller'a
Anders Trentemoller, który pod koniec sierpnia wystąpi w Płocku, w ramach festiwalu Audioriver, wypuścił nowiutki teledysk. Klimatyczny klip promuje utwór "Sycamore Feeling" (z gościnnym udziałem duńskiej wokalistki Marie Friske). Możecie go zobaczyć pod tym linkiem.

I to by był ostatni przed wakacjami tygodniowy top 5..

Brak komentarzy: