Nowy album WHOMADEWHO - żarty się skończyły

 "Recenzja"

"Knee Deep" (2011)
Ach, to słowo "recenzja" nijak się ma to treści... ale jakoś nie potrafię znaleźć lepszego. Potrafiłam za to wreszcie zabrać się za nowy krążek grupy WhoMadeWho i... muzyczne przemyślenia i rekomendacje - poniżej. Warto przesłuchać album "Knee Deep". Warto, warto, warto!

To cały czas elektroniczne, odrobinę dziwaczne i pokręcone WhoMadeWho, ale jednak... coś się zmieniło. Jest bardziej... poważnie? Bardziej... dojrzale? Bardziej... niesamowicie!Krążek "Knee Deep", który ujrzał światło dzienne w tym roku, długo czekał na mojej muzycznej półce na swoją kolej. Singiel "Every Minute Alone" - rewelacyjny, jednak jakoś nie mogłam się zabrać za przesłuchanie całości. Niedawno wreszcie to zrobiłam i żałuję teraz, że czekałam tak długo.

Jeśli lubicie kombinatorykę w elektronice, "Knee Deep" to coś dla Was. WhoMadeWho wyrobili swój własny styl, ale ciągle eksperymentują. Dużo na nowym krążku instrumentali, może ciut mniej wokali, ale wszystko brzmi prawie perfekcyjnie. 

Prawie, bo to nie jest muzyka poukładana i oczywista. Gdzieś tam są psychodeliczne smaczki, gdzieś delikatnie przebijają się lata 80-te i disco ("Nothing Has Changed"), gdzieś jest trochę grania typowo duńsko-klubowego ("There's An Answer"), wokale chwilami kojarzą mi się z Caribou ("All That I Am"), ale pojawia się też "klasyczne" WhoMadeWho ("Musketeer") oraz coś tak nieklasycznego, jak "Checkers". Jedno jest pewne - nowe wydawnictwo WhoMadeWho wymyka się (jak właściwie wszystko, co robią) schematom i szufladkować go nie sposób.

Elektronicznie, z charakterem - WhoMadeWho - "Knee Deep". Masywne, przytłaczające chwilami dźwięki, dawka brzmień nieskoordynowanych w bardzo zaplanowany sposób.
"Dobre, bo duńskie" zasłuchuje się! (faworytem poza singlem "Every Minute Alone" jest "Two Feet Off Ground").

Jakoś tak ta płyta pasuje wg mnie idealnie do deszczowego lipca. Trochę na opak i nie wiadomo, czy za chwilę wyjdzie słońce, czy zagrzmi - i za oknem, i podczas słuchania płyty...

WhoMadeWho - Knee Deep:
1.There’s An Answer
2. Every Minute Alone
3. Musketeer
4. All That I Am
5. Nothing Has Changed
6. Two Feet Off Ground
7. Checkers
8. We’re Alive, It’s A Miracle
9. 555 (Bonus Track – Vinyl / iTunes Only)

CO? GDZIE? JAK?
więcej o WhoMadeWho
recenzja z portalu nowamuzyka.pl - tam ciekawa recenzja, która maluje słowami zawartość "Knee Deep" 
Beatport.com - płyta do kupienia w formie plików mp3 lub wav

Brak komentarzy: