SILVER FALLS / MY SECRET MACHINE - usiądź wygodnie i zrelaksuj się Silver Falls // My Secret Machine

http://www.facebook.com/silverfalls
Powracamy do muzycznej Danii lekko rozmarzonej, lekko nostalgicznej, lekko nieobecnej i bujającej w obłokach. A to za sprawą dźwięków jakie serwuje Jakob F. Kristiansen. Duńczyk jest twórcą dwóch jednoosobowych projektów - SILVER FALLS oraz swego najnowszego "dziecka" - MY SECRET MACHINE. Usiądźcie wygodnie, czas na chwilę odpoczynku, spokoju i relaksu...Jak głosi informacja na profilu MySpace Silver Falls Jakob Fjordside Kristiansen powołał do życia ten jednoosobowy projekt w 2004 roku, po okresie grania w rozmaitych indie rock'owych kapelach jak na przykład Isles (które obecnie działa pod nazwą The Kissaway Trail - i do którego na pewno jeszcze powrócimy na tym blogu). Tak zaczęła się jego solowa przygoda z muzyką.


"We All Have To Breathe" EP (2007)
SILVER FALLS

Silver Falls ma na koncie EP-kę "We All Have To Breathe" z 2007 roku i wg informacji zamieszczanych na profilach internetowych, jest w trakcie nagrywania debiutanckiej płyty.

My możemy cieszyć uszy przepiękną, nostalgiczną EP-ką, na którą składa się 6 utworów. Jest spokojnie, bez pośpiechu. Wzruszająca, umożliwiająca oderwanie się od problemów i poszybowanie w podniebny świat marzeń muzyka.
"The music has an embrasive and melodic semi-instrumental sound, a mix of electric, electronic and acoustic instruments. Collages of spoken-word audio archival samp...les. From time to time with apperances of guest vocalists. It's all combined to forge something truly timeless"(źródło)
Mi najbardziej przypadły do gustu dwa utwory z gościnnym udziałem wokalisty The Kissaway Trail - Sørena b. Corneliussen'a. Niezwykły, nastrojowy "The Second Scent"  (lub tutaj) oraz nieco żywszy, mieszający emocje "Ceramic Smile" (tutaj też).
Rozmarzony... hymn niebios, "1977" wprawia niemal w stan zahipnotyzowania. A "Walking (The Right Choice)" przenosi w bajkowy świat. 

EP-kę "We All Have To Breathe" można kupić poprzez iTunes, a część utworów odsłuchać na rozmaitych profilach internetowych Silver Falls, np. MySpace (nie przegapcie i wysłuchajcie tutaj "Conversation in Cheap Room"!), czy Last.fm.

MY SECRET MACHINE

Bajkowe, ale bardziej elektroniczne klimaty na tyle urzekły Jakoba F. Kristiansen'a, że postanowił on założyć kolejny muzyczny projekt - My Secret Machine.

Do tej pory My Secret Machine udostępnił do odsłuchiwania oraz darmowego pobrania z profilu SoundCloud - dwa utwory: "Everytime" oraz "My Fear".

Delikatne, dobiegające gdzieś z tła, jakby szeptane wokale, przejmujące teksty i solidna dawka świetnie zmieszanych, nietypowych dźwięków.

"Everytime", to przede wszystkim miękki wokal ciekawie zmiksowany z mocnym, pulsującym bitem i bajkowymi klawiszami. "And everytime you get lost, I get lost with you" - śpiewa My Secret Machine. Można się zatracić w tych dźwiękach.

"My Fear" kojarzy mi się minimalnie (ale jednak) z twórczością Akiri. Jednak My Secret Machine proponuje bardziej stonowane, "wygładzone" brzmienie. Można się przy nim miło pobujać, potańczyć i uśmiechnąć. Klimaty lat 80-tych i 90-tych wracają w "My Fear" do łask.

My Secret Machine i Silver Falls, to propozycje dla tych, którzy lubią rozmarzoną atmosferę z domieszką energetycznych electro-dźwięków.Zachęcam do "polubienia" obu projektów na FB i zainteresowania się twórczością kolejnego utalentowanego Duńczyka. Czekamy na debiut płytowy Silver Falls i więcej od My Secret Machine!

CO? GDZIE? JAK?
Oficjalna strona internetowa Silver Falls - na razie jeszcze nic na niej, ale to pewnie kwestia czasu
Facebook Silver Falls
MySpace Silver Falls
SoundCloud Silver Falls
Last.fm Silver Falls

Facebook My Secret Machine
MySpace My Secret Machine
SoundCloud My Secret Machine
Last.fm My Secret Machine
Brak komentarzy: