SLEEP PARTY PEOPLE - czy to sen czy jawa?Sleep Party People

Jeśli zajrzeliście kiedyś na bloga "Dobre, bo duńskie" do posta na temat zespołu Efterklang, wiecie, o co mi chodzi, kiedy piszę, że nie potrafię sensownie i składnie opisać jakiejś grupy, bo za bardzo ją uwielbiam (przy okazji - dzisiejszy bohater supportował właśnie zespół Efterklang). Dlatego dziś oddam głos innym, a Wam pozostawię ocenę projektu tak niezwykłego, tak fenomenalnie poruszającego się między jawą a snem, tak unikalnego, że... ach i och! Przed Wami niesamowita podróż muzyczna ze Sleep Party People - podążajcie za białym króliczkiem...

"Zespół pochodzi z Danii i jest wyjątkowo enigmatyczny. Liderem grupy jest niejaki Biran Batz, zaś tożsamość pozostałej czwórki muzyków pozostaje owiana tajemnicą. Odpowiedzialność za taki stan rzeczy ponoszą sami artyści, którzy podczas występów zakładają czarne ubrania oraz maski królików. Przy czym nie są to milutkie puszyste stworzonka, a przywodzą raczej na myśl królika, który był jednym z bohaterów filmu Donnie Darko.

Same króliki to nie jedyne co łączy Sleep Party People ze wspomnianym filmem. Atmosfera jaką wyczarowują swoją muzyką jest bardzo zbliżona do tej z obrazu Richard Kelly’ego. Słuchając ich zacierają się granice między błogim snem, neurotycznym koszmarem, a szarą rzeczywistością" (Kamil Hyckowski, nowamuzyka.pl - tutaj do przeczytania całość)
Jeden album na koncie. Krążek "Sleep Party People" z 2010 roku. Który został w tym roku zremiksowany przez najzacniejszych duńskich dj'ów. Efektów można posłuchać na profilu SoundCloud Briana Batz'a. "Zanurzcie" uszy szczególnie w "10 Feet Up" zremiksowanym przez Mikael'a Simpsona.

A ze strony Copenhagen X-Sessions można pobrać za darmo kilka utworów Sleep Party People, które wykonali podczas nagrania dla X-Sessions.

"Sleep Party People" (2010)
Album "Sleep Party People" przenosi w świat, którego nie jesteśmy w stanie ogarnąć, pojąć, zrozumieć, przyswoić. Muzyczna rzeczywistość ("10 Feet Up"), czy nierealność Sleep Party People ("The Dwarf And The Horse") jest tak oryginalna i "inna", że nie wiadomo, czy można się wygodnie rozgościć i zasłuchiwać (jak w magicznym, przepięknym "A Sweet Song About Love"), czy raczej niepewnie stanąć w kącie i nie przeszkadzać.
Wszystko tu brzmi nieziemsko ("I'm Not Human At All"). Chyba najtrafniej muzykę Sleep Party People opisuje tytuł utworu "A Dark God Heart" (B-side).

"The sound is a mix of Dreampop, chillwave, old school new wave, twisted and altered vocals and something new I can’t quite place that gives them a unique sound I could identify in a crowded room easily." (źródło - Filds Ov Gravity)
Jeśli chcecie przenieść się na granice świadomości, do krainy między jawą a snem - muzyka Sleep Party People może być Waszym przewodnikiem. 

CAŁEGO debiutanckiego ALBUMU 
SLEEP PARTY PEOPLE można wysłuchać na SoundCloud Briana Batza.

Sleep Party People jest częścią projektu Copenhagen Collaboration, o którym nieco więcej mogliście przeczytać tutaj. Zachęcam do zapoznania się z tym pomysłem współpracy duńskich zespołów --> Copenhagen Collaboration.

CO? GDZIE? JAK?
MySpace - posłuchajcie, zachwyćcie się
Facebook - polubcie "króliczki" 
Last.fm
Twitter 
SoundCloud --> dużo muzyki od Briana Batza, który działa nie tylko jako Sleep Party People

3 komentarze:

Alicja pisze...

Uwielbiam ten zespół.

Panna Agrafka pisze...

Ta muzyka jest magiczna :)

Arletta pisze...

Są niezwykli. Miejmy nadzieję, że wrócą do Polski w 2013 r.