RANGLEKLODS - poczuj to!

Rangleklods - ID

Panowie z grupy VETO mają nosa! Nie dość, że potrafią sami nagrywać świetną muzykę, to "wyhaczyli" na support swojej duńskiej trasy koncertowej człowieka, który tworzy niebanalną elektronikę. RANGLEKLODS pomoże Wam z jednej strony rozbujać się i roztańczyć przed imprezą, a z drugiej - powspominać sobie takie party, na których działoooo się. A wszystko to nie na żarty. Muzyka na parkiet, muzyka na kaca, przede wszystkim - muzyka z klimatem.

"Rangleklods doesn't care about boundaries of genre or what's considered good and bad taste. It's about the particular song, the specific moment of it – what fits and what's needed. Rangleklods is something recognizable yet something new; instantly engaging and melodic, but experimental, ambitious and surprising".(źródło)
DO-KŁAD-NIE TAK! Niby nic nowego w tym nie ma - gitara, elektronika, wokal... Ale wszystko jest... JAKIE!
 
Esben Andersen, ukrywający się pod pseudonimem Rangleklods wyczarował muzykę, która zmusza do ruszenia się z miejsca. Do reakcji. Wręcz instynktownie porywa do tańca, a przy tym nie jest jednak zwyczajną, prościutką jak konstrukcja cepa taneczną brzdąkaniną. Jego debiutancka EP-ka "Home", to cztery utwory, które swoją oryginalnością powiedzą Wam wszystko, co trzeba.

Rangleklods - Home - noga sama tupie, w głowie huczy i wibruje od pulsu tej piosenki. 
Rangleklods - Behaviour - pierwsze skojarzenie jeśli chodzi o wokal: Sting - Englishman in New York. A potem chwila namysłu i... nieee, Sting nie wczułby się w takie klimaty... ale coś w tym wokalu z "Behaviour" jest. Coś takiego... elektryzującego. No i tekstowo - bardzo pragmatyczne przedstawienie poradnika dla mężczyzny-podrywacza. Można się kłócić, można dyskutować, warto posłuchać. I potańczyć.
Rangleklods - Young and Dumb - bas, bas, bas i jeszcze raz bas - potęga basu w idealnej odsłonie, zmieszana z elementami rodem z gier komputerowych. I ta pauza! Wykorzystanie ciszy w muzyce.
VETO - Am I Awake Or Should I Wake Up (Rangleklods remix) - zespołowi VETO ten remix się podoba. "DbD" również. Stylowo i ze smakiem. Z profilu SoundCloud Rangleklods'a można pobrać ten utwór za darmo.

Muzyka dosadna w warstwie tekstowej - to nie teksty w stylu "ja kocham Cię, Ty kochasz mnie itp" (choć takie teksty też są czasem potrzebne, ale nie tutaj). To bardziej życiowe podejście ("I'm tired of always giving up, that's why I only do girls I barely just like"). Zdecydowana w warstwie muzycznej, nietuzinkowa w warstwie wokalnej - eksplozja pulsacji i wibracji. Poczujcie to! "Dobre, bo duńskie" czuje.I wierzy, że to może być COŚ

CO? GDZIE? JAK?
Facebook - dajcie znać, że Polska poznała i polubiła :)

Brak komentarzy: