PENNY POLICE - czysta poezja

Penny Police - IDKobiecy głos tak delikatny, że słuchając boimy się oddychać, by jakikolwiek lekki podmuch go nie uszkodził. 
Przenikliwość tekstów, które mimo niewielu słów, w pełni oddają wiele emocji. 
Muzyka wprowadzająca intymny klimat. 
PENNY POLICE.
"Truly one of the most beautiful female vocalists at the Iceland Airwaves music festival. Marie Fjeldsted's vocals will send chills up your spine. Frank lyrics about adult needs, desires and pain top off this performance with world class musicians". (źródło: relacja z Iceland Airwaves music festival)
Marie Fjeldsted gra na harfie, ale nie takiej standardowej (bardzo to laicki opis instrumentu, ale "wszyscy mniej więcej wiedzą, o co chodzi"). W 2010 roku postanowiła ukazać światu swój talent pod pseudonimem Penny Police. I całe szczęście, że się na to zdecydowała, bo bez jej muzyki mój muzyczny świat byłby uboższy. I wierzę, że nie tylko mój...
 

EP-ka "Thieves like us" (2011) - to jak na razie jedyne wydawnictwo od Penny Police. Na marzec 2012 roku planowane jest wydanie przez artystkę płyty.
 
Czekam na nią z niecierpliwością, bo utwory dotychczas udostępnione przez Penny Police - chwytają za serce i długo, dłuuuugo nie chcą puścić. A najbardziej "trzymają" te cztery:


"Thieves Like Us" EP (2011)
1. Penny Police - "Slow Down Sofie" - utwór, którego przenikliwość porusza do głębi od pierwszych dźwięków. Czystość głosu, szczerość tekstu, melodia, która uderza nutami jak drobny, drobniutki deszcz. Niezwykle poruszająca jest też wersja a capella! Nie wiem dlaczego, kojarzy mi się z zimowym porankiem...
2. Penny Police - "All That Stuff" - singiel, w którym można się rozpłynąć. Ale taki, który temu rozpłynięciu nadaje tempo.
3. Penny Police - "What If Life Won't Kill You" - kompozycja niesamowicie melancholijna z jednej, a z drugiej strony pouczająca "nie marudź, podnieś się i idź dalej". Niezwykła sceneria klipu dodaje utworowi mocy. Proste środki muzyczne, wykorzystane w perfekcyjny sposób.
4. Hannah Schneider - Raindrops (feat. Penny Police) - Penny Police wystąpiła gościnnie na płycie Hannah Schneider "Window Sessions". Jej krystaliczny wokal dodał świeżości utworowi "Raindrops".

Więcej utworów Penny Police m.in. na jej profilu MySpace czy BandBase

Kiedy słucham Penny Police - wewnętrznie drżę. Nie z powodu muzycznego zimna (jak np. w przypadku Giana Factory), ale z powodu muzycznego wzruszenia. Dźwięki dotykające zakamarków duszy i emocjonalności człowieka. Serwowane ze szczerością i finezją.

CO? GDZIE? JAK?
Oficjalna strona - blog
MySpace
Facebook
BandBase
 

Brak komentarzy: