Le Clé - zawadiackie granie z fasonem

Le Clé - ID


Muzyka jest super! To (dość banalne, wiem) stwierdzenie wypłynęło z moich ust, kiedy pierwszy raz usłyszałam "Green Gold". Lekkie gitary, milutkie brzmienie, młodzieńcza zadziorność wokali. Le Clé. Trio z Kopenhagi, które gra z energią i pozytywnym przekazem. Ładnie, miło, przyjemnie. I z fasonem.Indie pop - taki opis widnieje w tagach na ich profilu SoundCloud. Indie rock - to określenie pojawia się w info na Facebook'u. Indie granie - tym zajmuje się zespół Le Clé. 

Jest gitarowo, radośnie, podrygująco (trochę tak, jak w muzyce Ginger Ninja). Indie granie. Chwilami zwalniające tempo, rozleniwione. Indie granie. Dwa słowa. Różnie się kojarzące, jednym lepiej, innym - gorzej. Indie granie. Kiedy gra Le Clé - mi kojarzy się bardzo dobrze. I robi się jakoś tak jaśniej za oknem.

EP-ka Le Clé dostępna jest do darmowego pobrania ze strony internetowej zespołu. Ściągnijcie, posłuchajcie - jest naprawdę dobrze! 

EP - 11 by LeClé

"And take that silver spoon out of your mouth and tell the world your name, don't be just a piece of the puzzle or a part in their game"

Le Clé - "Le Clé" EP (2011)
Może nic tutaj szczególnie nie powala. Może nic tutaj nie jest wielce odkrywcze. Ale wszystko razem nabiera sensu, kiedy w głośnikach zaczyna rozbrzmiewać "White Summer". Spokój, zatrzymanie, chwilowe zamyślenie. Okazuje się, że Le Clé to nie tylko zawadiackie indie granie. Okazuje się, że Le Clé brzmi tak, że chce się do ich EP-ki "Le Clé" wracać.Żeby poprawić sobie nastrój. Albo żeby stworzyć odpowiedni klimat do świętowania dobrego dnia. Le Clé. Ciekawe, co będzie dalej, bo mini-album może narobić smaku na więcej.

CO? GDZIE? JAK? 
Oficjalna strona internetowa - tutaj można za darmo pobrać EP-kę "Le Clé"
Facebook
SoundCloud 

Brak komentarzy: