MARIA TIMM - coś, coś, coś... coś w tym jest!

 Maria Timm

Maria Timm
Grała w przeróżnych zespołach, tworzyła z najrozmaitszymi artystami. Wydała solowy album. Swoją muzyką sprawiła, że autorka tych słów wróciła do namiętnego korzystania z MySpace'a. Maria Timm. Niby taki sobie po prostu pop. Niby tak. Ale jednak nie można się od niego uwolnić. Tak jak "weszła" na playlistę "Dobre, bo duńskie", tak wyjść z niej nie może. Muzyka wkręcająca, sprawdźcie, czy wkręci się też Wam.
 
"Maria Timm is not just another artist. She lives music, breathes music and yes - she is music. With "The Plan", she is now standing on her own feet. And what beautiful feet! This is pop music, yet edgy. It’s catchy, full of attitude and raw female power, aimed right at your dancing shoes" (źródło - MySpace Marii Timm)
Wokalistka, której delikatny głos idealnie komponuje się z popowymi aranżacjami. Artystka, która w lekkiej formie przekazuje nie do końca lekkie treści. Twórczyni utworu, który nie może wyjść z głowy autorki tych słów od baaaaardzo dawna. 


"Dirty Place" - singiel promujący debiutancką solową płytę Marii Timm "The Plan" (2009) - czyli kunsztowne połączenie skocznej melodii i ciekawego tekstu. Raz wysłuchane powraca znowu, i znowu, i znowu, i znowu... 

A takich ujmujących utworów jest na "The Plan" więcej. Choć okładka albumu niekoniecznie koresponduje z treścią...

Maria Timm - The Plan (2009)

Lekkie "Here Comes The Train", z bitem odrobinę w stylu r'n'b'. Pokręcone "Green, White, Wet or Blue" (z urokliwymi trąbeczkami w tle). Urzekające prostym basowym motywem przewodnim "One Beat". "To The Top Up Up Up" - przy którym można odfrunąć na chwilę i "odpuścić sobie" wiele codziennych zmartwień. "Not Enough", którego faktycznie nie ma się dość.
Lista lekkich, nienarzucających się, a jednak mających coś w sobie kompozycji od Marii Timm jest całkiem długa. Nic tutaj nie jest przedobrzone. Wszystko brzmi bardzo luźno, naturalnie i "bez spineczki". Ot, taki sobie po prostu porządny pop. Muzyka, której nie zależy na patetyczności i wielkości. Zależy jej na przyjemnym brzmieniu - to cel swój osiąga w 100%. Można przy dźwiękach od Marii Timm odpocząć, można zapomnieć, można się wyluzować.

Jak zapowiada Facebook artystki, Maria Timm jest w trakcie nagrywania materiału na nową płytę. Czy kolejne wydawnictwo też będzie miało w sobie to coś? Mocno trzymam za to kciuki! 

CO? GDZIE? JAK?
Facebook
MySpace 
Last.fm
 

Brak komentarzy: