ID: CHORUS GRANT - kompozytor snów...

Chorus Grant - ID

Chorus Grant
Kristian Finne Kristensen - Duńczyk wcześniej związany z zespołem The River Phoenix postanowił spróbować swych sił solo. I w nieco innych klimatach muzycznych, niż jego macierzysta grupa. Projekt Chorus Grant, to komputerowo kreowana muzyczna rzeczywistość. Dopracowana i pozostawiająca wolny wybór.


Jeśli widzieliście film "Incepcja" - pamiętacie motyw architektów, którzy budowali rzeczywistość snu. Chorus Grant mógłby być kompozytorem muzyki pojawiającej się w tych snach.
  
Więcej o Chorus Grant dowiesz się, czytając o projekcie na blogach: nordic-music.blogspot.com oraz Swede + Sour

Na swoim profilu SoundCloud Chorus Grant prezentuje się w trzech odsłonach. Każda z nich jest nieco inna, każda na swój sposób tworzy osobną całość. Gdzie jest klamra spinająca trzy utwory? - to miejsce na odpowiedź słuchacza.


From Nothing To One by Chorus Grant
Po wysłuchaniu "From Nothing To One" od razu przyszedł mi na myśl projekt My Secret Machine (tyle, że Chorus Grant w tym utworze stawia mniej na elektronikę, a bardziej na klasyczne gitarowe brzmienia). Rozczulająca końcówka...

Golden Head By Golden Head by Chorus Grant
"Golden Head By Golden Head" - computer-folk, czyli pomysł dość zaskakujący. Jak się sprawdza taka koncepcja w muzycznej rzeczywistości? Jest intrygująco... I bez przesady - proporcje 'computer' i 'folk' są rozłożone tak, że nie rażą.

Big Guns by Chorus Grant
"Big Guns" - hmm... czy to ciągle jeden wykonawca? Tak! Po dwóch dość spokojnych utworach - elektroniczna wisienka na torcie. Buzujące komputerowe efekty połączone z dodającą ducha perkusją ... nagle... zwalniają i zatrzymują się - wtedy można wsłuchać się w wokal i... samemu ocenić, czy chce się dalej podróżować z muzyką Chorus Grant, czy nie.  

To słuchacz ma wybór. Nic go w muzyce Chorus Grant to niczego nie zmusza. 

CO? GDZIE? JAK?

Brak komentarzy: