ID: ROSEMARY - trochę mroczna mocRosemary

Po pierwszym przesłuchaniu utworu "Everything" na portalu Ja Ja Ja Music lekko mnie zatkało. Bo co to? Śpiew, czy wrzask? A jak wrzask i pisk, to czemu taki melodyjny i brzmiący jak śpiew? O co tu chodzi? Chodzi o irańsko-duński duet Rosemary. Tajemniczy, odrobinę mroczny, ale z mocą.

"Facts
1. Rosemary is a Danish/Iranian duo making electronically based music.
2. Rosemary is the Iranian singer Sahar and the Danish producer Lasse.
3. Sahar grew up in the golden Tehran, Iran. She fled to Denmark at the age of 5.
4. Lasse grew up in the suburbs of cold Copenhagen, Denmark. He makes films as well as music.
5. Rosemary was formed in 2009.
6. Rosemary released their debut EP "A Persian Tale" December 2011."
(źródło: rosemarymusic.net)

EP-ka "A Persian Tale" do DARMOWEGO pobrania na rosemarymusic.net

"I can dance, I can sing, put my feet down" - śpiewa Sahar w "Everything". Śpiewa tak, że ciarki przechodzą po plecach. A muzyka gra tak, że nogi same zaczynają tańczyć. Dark-electro? Coś w tym jest. W "Everything", w "Friends" (rewelacyjny bit, i ten przeszywający szept na początku!), w "Sleep Alone"

Rosemary intryguje, wzbudza odrobinę lęku, miesza sympatyczne elektroniczne granie lat 80-tych z klimatami rodem z dobrego thrillera.


EP-ka "A Persian Tale" (koniecznie pobierzcie ją za darmo z oficjalnej strony internetowej Rosemary), to sześć elektronicznych utworów. Ale słowo "elektronicznych" nie do końca oddaje specyfikę muzyki Rosemary. Wokalistka Sahar swoim piskliwym, a zarazem mocnym głosem tworzy niezwykłą aurę. Jest przerażająco, ale jest też w dźwiękach Rosemary moc. Taki mroczny power z odrobiną niepewności, czy poszczególny utwór dotrwa szczęśliwie do końca.

CO? GDZIE? JAK?
Oficjalna storna internetowa - tutaj pobierzesz za darmo EP-kę "A Persian Tale"

Brak komentarzy: