SPOT. Festival prezentuje: to, co DOBRE, BO DUŃSKIE już zaprezentowało cz. 1

SPOT. Festival 2012

Line-up tegorocznego SPOT. Festival ciągle rośnie. Jak oni zmieszczą to wszystko w 2 dni? No idea! Zmieścili jednak wśród zaproszonych muzyków tych, o których mogliście już przeczytać na Dobre, bo duńskie albo natrafić na profilu Facebook bloga (zaglądacie tam? Zaglądajcie, proszę! :) ). 

Dziś część pierwsza podsumowania, czyli o duńskich artystach, którzy wystąpią na SPOT. Festival, a wpisy o nich pojawiły się już na blogu Dobre, bo duńskie. Enjoy!
Akat - wokalistka Valravn z solowym projektem. O jej EP-ce pisaliśmy, a w audycji Dobre, bo duńskie w Radiu AFERA mogliście wysłuchać wywiadu z Anne Katrin. 

Asbjorn - "The Criminal" nadal robi furorę w głośnikach DbD, ciekawe jak wypadnie na żywo.
Bottled In England
Bottled In England - w lutym wydali dwa nowe single (do darmowego pobrania z bottledinengland.com), w kwietniu przyjadą na koncerty do Polski (szczegóły tutaj), a w maju wystąpią w Aarhus. Massive wiosna i Bottledmania 2012 - będzie się działo!

Chorus Grant - od czasu wpisu na Dbd Chorus Grant wydał debiutancki album "At Villa Nova", o jego singlach przeczytacie tutaj.

Copenhagen Collaboration - wyjątkowy projekt łączący rozmaite zespoły z Kopenhagi pojawi się na SPOT. Festival. O inicjatywie wspomina jedno z tygodniowych podsumowań na DbD.

Darkness Falls
Darkness Falls - duet pojawi się na SPOT. Festival w ramach projektu INTERSpot.

INTERSpot: W jego ramach duńskie i zagraniczne zespoły grają nawzajem swoje utwory i wspólnie komponują podczas festiwalu.


The Eclectic Moniker - odkrycie nordic-music.blogspot.com. Ich singiel "Easter Island" śmiga w duńskich stacjach muzycznych. Czekamy na debiutancką płytę. I może na jakąś wizytę w Polsce z koncertem? Kto wie, kto wie... :) Na razie maj i SPOT. Festival.

 Ida Gard - niezwykle utalentowana Dunka, której debiutanckiego albumu można w całości posłuchać na YT. Podczas SPOT. Festival Ida Gard weźmie udział w projekcie Venue Lab.
Venue Lab: Artyści prezentujący zupełnie różne gatunki muzyczne będą podczas festiwalu pracować nad wspólnymi kompozycjami, które na koniec zaprezentują publiczności. W składzie Venue Lab również Spejderrobot, świetny dj i producent, o którego dokonaniach również przeczytać mogliście na DbD.

Ginger Ninja - już myślałam, że słuch o nich zaginął i przepadli bez wieści, a tu niespodzianka! Żyją, grają, najwyraźniej mają się dobrze - Ginger Ninja.

In Memoirs
In Memoirs - liryczna perełka. O cudownym "This Is The Sound" mogliście całkiem niedawno przeczytać tutaj.

Indianna Dawn - leniwe dźwięki od Indianna Dawn również zagoszczą w Aarhus w maju. Czy zagrają "I Always Miss You"?

I Got You On Tape - w zeszłym roku grali w Chorzowie w ramach Ars Cameralis, a w tym roku - będą na SPOT. Festival :)

Kura - zanim zawojują SPOT. Festival, pojawią się razem z Bottled In England na koncertach w Polsce! NIE MOŻECIE TEGO PRZEGAPIĆ! A pod koniec kwietnia pojawi się ich debiutancki album "Halfway to the Moon"!

Rangleklods - wydał rewelacyjną EP-kę "Home", potem singiel "Clouds". Jego debiutancka płyta "Beekeeper", to kawałek naprawdę dobrej i świeżej elektroniki. Supportował WhoMadeWho podczas ich niemieckiej trasy koncertowej. Oby na żywo był równie wielką rewelacją, jak na płycie!

Rosemary - duńsko-irański duet, który zauroczył piszącą te słowa swoją EP-ką "A Persian Tale". 


Hannah Schneider - wokalistka, która w międzyczasie wydała drugą płytę, z której pochodzi singiel "For The Trees". O jej wcześniejszych dokonaniach możecie przeczytać tutaj.

SVIN - napisanie recenzji ich debiutanckiego albumu było nie lada wyzwaniem. Jak wyszło...? Sprawdźcie tutaj.

Ulige Numre - młodzi retro-chłopcy, pięknie śpiewający o Kopenhadze i nie tylko.

Rasmus Walter - śpiewa po duńsku, brzmi świetnie, jego solowy album również.

The Echo Vamper- duńsko-brytyjski duet narobił sporo zamieszania EP-ką "It's The Echo Vamper". Szalone klimaty, charyzmatyczna wokalistka, niecodzienne podejście do koncertów - jak taka mieszanka sprawdzi się na żywo?

The Raveonettes
The Raveonettes - jeden z pierwszych postów na Dobre, bo duńskie był poświęcony właśnie im.

Świętujący 10-lecie kariery The Raveonettes powrócą w maju tam, gdzie wszystko dla nich się zaczęło, czyli na SPOT. Festival.


W maju w Aarhus potop - tym razem głównie duński!


Brak komentarzy: