SPOT. Festival prezentuje: ALTMODISCH, BOHO DANCER, GREEN PITCH


spotfestival.dk
SPOT. Festival 2012
ALTMODISCH, BOHO DANCER, 
GREEN PITCH

Line-up tegorocznego SPOT. Festival jest świetnym pretekstem, żeby przysłuchać się duńskim muzykom, których zespoły przewijały się przez Dobre, bo duńskie, ale nigdy nie doczekały konkretnego "przeglądu". Dziś trójka  spod szyldu "indie-..." - uzupełnij o to, co uważasz za słuszne.

Dzisiejsza trójka zabiera nas w podróż po elektroniczno-akustycznych, melancholijnych indie-brzmieniach.

ALTMODISCH
Po niemiecku "altmodisch" znaczy "staromodny". Nazwa dość przewrotna, biorąc pod uwagę muzykę, którą prezentuje piątka z Kopenhagi. "Indietronica" - głoszą podpisy ich utworów na SoundCloud. I to już dużo lepiej oddaje klimaty Altmodisch. Głos wokalisty brzmi, jakby był ulicznym śpiewakiem z katarynką ("The Night I Can't Recall"). Ale połamane elektroniczne wstawki sprowadzają nas do rzeczywistości XIX wieku ("Drown In A Sea").

Muzyka, która sprowadza smutek i zatrzymanie - Altmodisch.

CO? GDZIE? JAK?

BOHO DANCER
W lutym 2012 wydali debiutancką EP-kę "Furry Skin". Wcześniej supportowali Sort Sol, grali na SPOT. Festival 2011, na festiwalach Skandenborg i NothSide, czy w kopenhaskim Tivoli. Koncertowali na potęgę. Bo mają z czym. Muzyka Boho Dancer przykuwa - d fotela, krzesła, ławki, czy chodnika - jeśli akurat słuchacie jej, idąc ulicą - "Furry Skin".

Muzycznych skojarzeń z odległymi czasami ciąg dalszy: Boho Dancer można zabrać w uszach, jeśli chcecie poczuć, że wędrujecie przez zieloną Irlandię ("Me & Your God"). Jeśli chcecie usłyszeć, jak brzmi piorunująco naturalna muzyka. Jeśli potrzebujecie siły oraz gracji ("Pistols") płynącej z dźwięków - Boho Dancer.


CO? GDZIE? JAK?

GREEN PITCH
Singer-songwriter style w najpiękniejszej postaci -Green Pitch. Z trylogii EP-ek: "Asleep", "Awake" i "Alert" stworzyli w końcu debiutancki album. Cudowny album. Pobrzdękujące banjo, klasyczne piękne dźwięki pianina i skrzypiec. A do tego dwa słodkie głosy. 

Damsko-męska konwersacja. Green Pitch jest muzyczną różą. Delikatną ("Mourning Dove"), drżącą ("Heavy Wings"), pachnącą bajką. Czasem można się natknąć na kolec ("No Reason Required This Love Has Expired"), ale taki już urok tego muzycznego kwiatu. 

EP-ka "Awake" (dwie pozostałe: "Asleep" i "Alert" - do odsłuchu na SoundCloud Green Pitch

CO? GDZIE? JAK?


Brak komentarzy: