BOTTLED IN ENGLAND i KURA w Polsce [DOBRE, BO DUŃSKIE PREZENTUJE]

Bottled In England Kura na TRZECH koncertach 
w POLSCE
SZCZEGÓŁY


  
09.04. - SOPOT, Sfinks700  
start imprezy godz. 21:30 
szczegóły: TUTAJ

11.04. - WARSZAWA, Sen Pszczoły
wejście: godz. 20:00, start: godz. 21:00
szczegóły: TUTAJ

12.04. - POZNAŃ, Cafe Mięsna  
wejście: godz. 20:00, start: godz. 21:00
szczegóły: TUTAJ


Mówi się, że jeśli chodzi o muzykę (szczególnie elektroniczną) – Dania jest nową Szwecją. Zespoły BOTTLED IN ENGLAND i Kúra są świetnymi przykładami na potwierdzenie tej tezy.

Chcesz się o tym przekonać „na własnej skórze”? Przyjdź na koncerty i zobacz BOTTLED IN ENGLAND i Kúra na żywo!

BOTTLED IN ENGLAND
Grupa BOTTLED IN ENGLAND gra dźwięki elektroniczne, którym najbliżej do drum’n’bass’u i dubstepu, aczkolwiek Duńczycy wychodzą w swojej twórczości często poza te ramy.
Duet BOTTLED IN ENGLNAD tworzy dwójka przyjaciół: August i Daniel. To, co ich niewątpliwie wyróżnia na tle wielu muzyków, to fakt, że grają drum’n’bass NA ŻYWO.

Zespół jest stosunkowo młody, ale już odniósł wiele sukcesów. BOTTLED IN ENGLAND zagrali bardzo dobrze przyjęty koncert na Roskilde 2011.

W minionym roku można było zobaczyć BOTTLED IN ENGLAND na koncercie w Polsce podczas Nordland Art Festival 2011 w Łodzi.

Debiutancka EP-ka BOTTLED IN ENGLAND "Believe the hype!", to zaledwie próbka potencjału, jaki posiadają młodzi Duńczycy. Nic nie jest w stanie oddać atmosfery i energii jaką wytwarzają od pierwszych sekund na swoich koncertach.

Grupa wypuściła 23.02.2012r. do sieci dwa nowe utwory, które można za darmo pobrać z ich strony internetowej bottledinengland.com. Tego samego dnia miała też miejsce premiera teledysku do jednej z nowych piosenek – „Change”.

Kúra
Duńsko-islandzki elektroniczny projekt Kúra, to spotkanie wulkanicznych islandzkich brzmień ze słodką elektroniką. Grupa wybuchowo łączy elektroniczne dźwięki z elementami dub’u i delikatnymi, wdzięcznymi wokalami. Wszystko wyprodukowane jest w melodyjnej formie, która wprost „wlewa” się w uszy.

W grudniu 2010 roku trio Kúra wydało EP-kę „Multi Colour”, na której oprócz oryginalnych kompozycji znalazły się remixy (m.in. Max’a Cooper’a (UK) i Lulu Rouge (DK)). Remix utworu „Gógó” w wersji Lulu Rouge przez ponad miesiąc utrzymywał się na pierwszym miejscu listy piosenek najczęściej kupowanych poprzez iTunes Denmark Electronica.
Oryginalna wersja utworu Kúra „Gógó” znalazła swoje miejsce w duńskim radiu DR P6 Beat i była jedną z najczęściej granych piosenek w 2012 roku.

30-ego kwietnia odbędzie się premiera debiutanckiego albumu grupy zatytułowanego "Halfway To The Moon"

Brak komentarzy: