SPOT. Festival 2012 prezentuje: THEE ATTACKS, IGNUG, BATTLEKAT, RUM 37, SKY ARCHITECTS, IKI

SPOT. Festival prezentuje

Kolejna dawka zespołów, które zaprezentują się w tym roku podczas Spot Festival w Aarhus przed Wami. I kolejny raz trzeba napisać: ten line-up nie ma końca! I nie mógł być lepszy. Elektronika, rock, odrobina post-rock'a, dziwaczności... Sprawdźcie: THEE ATTACKS, IKI, BATTLEKAT, RUM 37, IGNUG, SKY ARCHITECTS. 
O wielu zespołach i wykonawcach ze Spot Festival 2012 już pisałam. O kilku jeszcze napiszę. O wielu najzwyczajniej w świecie... nie zdążę. Selekcja nie jest łatwa. Dzisiaj sześć grup, na które warto zwrócić uwagę. Tak w ogóle, nie tylko jeśli chodzi o Spot Festival :)


Odrobina rocka. Klimaty garażowe. Retro. Bardzo retro. I bardzo energetycznie. Thee Attacks nie kombinują, robią kawał niezłej muzyki bez eksperymentowania.
Debiutancka EP-ka "05 December" zapowiada duńskie kopnięcie gitar i perkusji. W ich muzyce jest brudno, zagmatwanie, czasem trochę niesmacznie... Jest też bardzo duńsko. Ten język, odpowiednio wyśpiewany, dodaje utworom klimatu.  


Zespół 5-ego maja wydaje debiutancki album "The Promise Of Tomorrow". I są wielką obietnicą! Obietnicą dobrego, melodyjnego grania z pogranicza alternatywnego rock'a i post-rock'a. "We Will Never Forget This" - to kompozycja, której faktycznie nie da się łatwo zapomnieć. Koncert (miejmy nadzieję) także będzie niezapomniany. 

"Danish band who likes it epic, hard and melodic" (źródło: Facebook)


Dziwna twórczość. Ciężka do "ogarnięcia". Specyficzna. Nie do końca rozumiem to, co robią. Nie do końca jestem pewna, że to muzyka. Ale sprawiają, że chcę się przekonać. Intrygują!

"IKI is a newborn baby, a naughty child, a mermaid, a wise, old woman. Anything can happen. Everything is created on the spot - both music and lyrics". (źródło: Facebook)

Połamane elektro-bity w "Question" mają potencjał. Reszta nie do końca przekonuje "Dobre, bo duńskie", ale ponoć IGNUG trzeba zobaczyć na żywo, żeby zrozumieć fenomen ich muzyki... 


Co powstanie po zmieszaniu Röyksopp i The Ting Tings z drobiną techo-house'owego bitu i surowych, brzmiących jak "wyciosane w kamieniu" dźwieków. Ot, Battlekat. Tylko... czy to się sprawdzi na żywo?

    SPOT Festival rusza 3.05.2012 r. w Aarhus - specjalne relacje z festiwalu, muzyczne odkrycia, wywiady i dużo więcej - na blogu Dobre, bo duńskie!
     
     
     

    Brak komentarzy: