SPOT. Festival prezentuje: to, co DOBRE, BO DUŃSKIE już zaprezentowało cz. 2

SPOT. Festival 2012

Dobre, bo duńskie to nie tylko blog. To też audycja w Radiu AFERA (każdy wtorek o godz. 21:00 na 98,6 MHz lub poprzez www.afera.com.pl). To również profil na portalu Facebook, na którym sporo się dzieje. Tam też od ponad roku pojawiają się na bieżąco informacje i muzyczne nowości z Danii. Między innymi te, które zagoszczą na początku maja w Aarhus na SPOT. Festival 2012. Co to za nowinki? Sprawdźcie.Pierwsza część SPOT. Festival prezentuje: to, co DOBRE, BO DUŃSKIE już zaprezentowało - TUTAJ.

Choir Of Young Believers
Ich najnowsza płyta "Rhine Gold" zbiera dobre recenzje, singiel "Patricia's Thirst" wpada w ucho. Cały album jest jednak wymagający dla słuchacza. Ciekawe, czy Choir Of Young Believers równie wiele wymagają podczas swoich koncertów...


Dig & Mig
Pierwszy zespół ogłoszony jako gwiazda sceny Pavilon Junior podczas tegorocznego Roskilde Festival. Zanim jednak pojawią się na jednym z największych letnich festiwali w Europie czeka ich sprawdzian w Aarhus. Energetyzujący power-pop z dawką fantazji.Dixone
Jego mixtape "Comedown Monday Mix" robił furorę w słuchawkach "Dobre, bo duńskie" w czasie sesji (świetna kompilacja do nauki!). Najnowsza EP-ka "El Jaguar" (do darmowego pobrania TUTAJ) jest dużo bardziej imprezowa. Dixone na pewno wie, jak rozkręcić zabawę.
Freja Loeb
Tej pani zdecydowanie trzeba się bliżej przysłuchać. Freja Loeb wskrzesza (właściwie nieśmiertelne) klimaty pop'u lat 80-tych. Robi to z wdziękiem i młodzieńczą energią. "Never stop coming back" pojawiło się kilka razy na tablicy Dobre, bo duńskie na Facebook'u. Na pewno będziemy wracać to tej wokalistki.


 
 

Il Tempo Gigante
Il Tempo Gigante pojawiał się na FB Dobre, bo duńskie nie raz. W Aarhus ten niezwykle utalentowany singer-songwriter, poruszający serca każdym utworem wystąpi razem z austriackim zespołem Garish.


 

Linkoban
Singiel  "Like this" jest szalony. Linkoban chyba też jest szalona. Połączenie elektro rodem z The Bloody Beatroots i nawijki a la Azalia Banks. Ciekawe jak to wybuchowe połączenie wypadnie na żywo.
Lukas Graham
Urocze lekkie dźwięki od Lukas Graham gościły na Dobre, bo duńskie dwa razy. Najpierw za sprawą przyjemnego singla "Ordinary Things". A całkiem niedawno - dzięki nowej piosence o wdzięcznym tytule "Drunk In The Morning". Muzyka wyjęta żywce z porannego Nowego Jorku, tudzież innego amerykańskiego miasta. Sprawdza się w duńskim wydaniu znakomicie!NABIHA
Nabiha podbiła serce Dobre, bo duńskie utworem "Never Played The Bass". Ciepłe, przyjemne klimaty muzyczne zaprezentuje w maju na Spot Festival.

 
Raptile Youth
Podczas SPOT. Festival 2011 występowali jako Raptile Retard. Podbili serca publiczności i krytyków. Ich "Speeddance" to... czyste szaleństwo! Do tej pory nie wydali żadnego materiału. W międzyczasie zmienili nazwę i koncertują na potęgę. Za produkcję ich debiutanckiego krążka odpowiada Kasper Bjorke. Nieobliczalni Raptile Youth wracają i w tym roku do Aarhus.Shiny Darkly 
Garażowe granie na poziomie. Shiny Darkly zauroczyli "Dobre, bo duńskie" utworem "He's Suicidal".Stoffer & Maskinen
Ich utwór "Vi To Er Smeltet Sammen" to jedna z najpiękniejszych piosenek w języku duńskim, jakie słyszałam. Mimo, że nie rozumiem ani słowa - chwyta za serce. Czy ma taką moc na żywo?

Taragana Pyjarama
Jego produkcje kilka razy przewijały się przez Facebook'a Dobre, bo duńskie. Szczególnie remix utworu "Parix" When Saints Go Machine. Jego oryginalne dokonania też brzmią ciekawie.Line-up SPOT. Festival 2012 jest przebogaty. Artyści, o których pisaliśmy dla Was na Dobre, bo duńskie (na blogu i na facebook'u), to zaledwie cząstka nowej, dobrej duńskiej muzyki, która na początku maja zagości w Aarhus. Reszcie będziemy się uważnie przysłuchiwać i na bieżąco dawać Wam znać, co w duńskiej muzycznej trawie piszczy.


Brak komentarzy: