THE FASHION - już nie grają, a jak grali? [ZESPOŁY]

 Krótka historia The Fashion
(autor: Katarzyna Pietrzak)

W 1994 roku Jakob Printzlau, Christian Lignell Bækholm i Anders Find Axelsen spotkali się w swoim rodzinnym mieście - Svendborg, przypuszczalnie w jakimś całkiem błahym celu. Efektem tego spotkania było powstanie zespołu Faceplant. Jak przebiegało pierwsze spotkanie muzyków – trudno powiedzieć, wiemy jedynie dokładnie tyle, że od tego dnia możemy zacząć odliczać długą drogę do krótkiej chwili sławy zespołu The Fashion.Przez 7 lat zespół trwał na rynku bez specjalnych sukcesów, a nawet bez debiutanckiej płyty. W 2001 roku Jakob, Christan i Anders postanowili nagrać swój pierwszy krążek. Traf chciał, że BMG dojrzało w nich potencjał i pomogło zrealizować te marzenia. Dwa lata później na rynku pojawiła się płyta „Rock Rock Kiss Kiss Combo”, która niestety nie podbiła serc słuchaczy niczym świeżym ani intrygującym. 

Jako, że na członków The Fashion nie spadł nagły blask sławy, poświęcili się bardziej przyziemnym kwestiom – ukończyli szkoły i założyli rodziny. Po 4 latach przerwy i skupieniu się na życiu prywatnym Duńczycy spotkali się ponownie, aby nagrać swoją drugą płytę. I to był ten moment, na który czekali od blisko 12 lat. 

Album „The Fashion” zebrał wiele pozytywnych opinii nie tylko w Danii, ale też między innymi w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Polsce oraz Hiszpanii. W roku 2008 został nawet wydany w Japonii. Zespół wydał też singiel „Like Knives”, który stał się wielkim hitem. Okazało się, że większość fanów grupy znajduje się po za Danią, więc The Fashion wyruszyli w światowe tournee, w czasie którego zagrali nawet w Nowym Yorku. Ostatnim osiągnięciem zespołu było wykorzystanie ich piosenki w grze komputerowej Need For Speed Undercover w 2009 roku. W 2011 roku The Fashion zdecydowało się zakończyć swoją krótką karierę, posiadając na koncie 2 płyty i jedną międzynarodową trasę koncertową. 


Brak komentarzy: