WHERE DID NORA GO - "Away, Away, Away" EP [ID]

Where did Nora go - "Away, Away, Away" EP

Cztery utwory, które znalazły się na mini-wydawnictwie "Away, Away, Away", zawdzięczamy Astrid Nora. Wokalistka skomponowała EP-kę z jednej strony rozmarzoną, z drugiej - mroczną i tajemniczą. Pop i elektronika z dodatkiem klasycznych instrumentów - Duńczycy potrafią łączyć te trzy rzeczy z wielkim wyrafinowaniem. "Away, Away, Away" potwierdza tę tezę. Magiczna kraina. Nie taka idylliczna, jak w "Kucykach Pony". Bardziej taka z "Alicji w Krainie Czarów". Ale w tej wersji filmowej, w której nie zawsze jest różowo, a potwory potrafią zranić do krwi ("Please Pleaser"). 

Albo może trochę jak ten świat ze sceny "Władcy Pierścieni", kiedy Rivendell budzi się do życia o poranku. Cicho, spokojnie, ale w powietrzu wisi widmo zła. Drużyna Pierścienia wyrusza na wyprawę, która zadecyduje o losach Śródziemia ("Away, Away, Away")... ale wcześniej przecież nie może zabraknąć spokojnego, słonecznego dnia w Shire ("Sister Of The Dark/ Walk In The Light")... trochę się może zagalopowałam w tych książkowo-filmowych dywagacjach. Ale tak jakoś... można się im poddać, słuchjąc EP-ki "Away, Away, Away" w wykonaniu Where did Nora go.

"With *Where did Nora go* Astrid Nora is entering a new chapter in her musical journey. She has taken up her childhood instrument, the cello, and so all of her new songs have been written for cello and voice with added ambient electronic sounds. Powerful, beautiful and strong" (źródło: Facebook)


CO? GDZIE? JAK?


Brak komentarzy: