TAKO LAKO [ID]          Tako Lako


Żywiołowe bałkańskie klimaty rodem z... Danii? Tak! Prawie w 100%. Tako Lako, projekt skupiający duńskich muzyków i wokalistę serbskiego pochodzenia zawojował sale koncertowe nie tylko kraju klocków LEGO, ale też w Wielkiej Brytanii (gdzie zagrali w 2011 roku na Glastonbury Festival!). Nieco psychodeliczne bałkańskie klimaty? Proszę bardzo!

"The mix of the unknown, in the form of exotic tunes inspired by the Balkans, and urban dance genres from the bubbling underground, like dub, dancehall and afrobeat, has always been Tako Lako's trademark. The reason why the band has garnered so much success from this hybrid, is not because they've simply mixed traditional gypsy tunes with modern beats; rather, it's because they've shaped and composed everything in their own fashion from scratch" - Tako Lako Facebook 

Muzyka Tako Lako zachwyca wibracjami, jakie tworzy plątanina dźwięków. Atmosfera cygańskiego święta, dnia targowego w małej wiosce, czy też jarmarku udziela się momentalnie, szczególnie, kiedy do muzyki dołącza głos serbskiego wokalisty. Zabawa, szaleństwo i muzyczna wolność - czego chcieć więcej?W sierpniu 2012 ukazał się debiutancki album Tako Lako - "Through the Mud". Jednak muzycy już dużo wcześniej zyskali popularność dzięki żywiołowym koncertom. Takim jak między innymi ten na Glastonbury Festival 2011.

 
 

Udało mi się zobaczyć Tako Lako na żywo na Smukfest 2012, przekonałam się na własne oczy, jak potrafią rozpalić publikę! A biorąc pod uwagę fakt, że w moim przypadku była to publika skandynawska - czyli z założenia raczej chłodni i bardziej stonowani odbiorcy - Tako Lako należą się podwójne brawa. Tak prezentowali się na Roskilde Festival 2009 - już wtedy był to istny ogień!


World beat/folk/gypsy style... wszystko to zaserwowane z niekontrolowaną żywiołowością i muzycznymi zdolnościami na bardzo wysokim poziomie - Tako Lako, to idealna propozycja dla tych z Was, którzy lubią klimaty bałkańskie. Efekt połączenia ich ze skandynawską surowością jest co najmniej intrygujący...

CO? GDZIE? JAK?
Oficjalna strona internetowa
Facebook
MySpace

Brak komentarzy: