terminal - "My Chemical" [MIĘDZY SŁOWAMI]

Nowa autorka tekstów na 'Dobre, bo duńskie' - Jasmin 
zaczyna nowy, świeżutki dział bloga - "Między Słowami". Od czasu do czasu rozmaici duńscy muzycy będą tutaj opowiadać o historiach i znaczeniu swoich piosenek. 
Między Słowamiterminal – My Chemical 

Zaczynamy od kopenhaskiego pop rock'owego tria terminal. Zespół został założony w 2007 roku przez trójkę przyjaciół, którzy postanowili niezależnie tworzyć muzykę. Ciężka praca i pasja opłaciły się, kiedy terminal został pierwszym indie zespołem z Danii, którego wszystkie teledyski były nadawane w sieci MTV w Stanach Zjednoczonych. 


Co muzycy terminal próbowali zawrzeć w utworze “My Chemical” (który można za darmo pobrać ich SoundCloud'a)?


“Piosenka opowiada o zmuszaniu się do trzymania się uczucia, które może, ale nie musi być prawdziwe. Robimy to czasem ze względu na potrzebę samoidentyfikacji i poczucia stabilizacji - choć nie jest to zawsze coś, czego tak naprawdę oczekujemy w kwestii miłości" - wyjaśnia Thorsten Bæk, wokalista terminal oraz "Pan słów" w zespole.

Henrik Engstrøm, basista grupy, dodaje: “Kiedy pisałem i aranżowałem piosenki, myślałem o specyficznym zagubieniu i zmartwieniach, których doświadczamy tylko w jednym jedynym aspekcie życia: miłości. Dla mnie miłość jest najbardziej genialną rzeczą na świecie, ale również tą najbardziej niszczycielską. Każdy z nas to wie i tego doświadczył, ale z czasem o tym zapominamy..."
Jeśli podoba Ci się to, co słyszysz, możesz obecnie wspierać terminal na dwa sposoby. W świecie, w którym crowdfunding staje się coraz bardziej istotny dla niezależnych muzyków, terminal stara się tą drogą zdobyć środki na wydanie albumu. Możesz im w tym pomóc tutaj: http://www.pledgemusic.com/projects/terminal 

Jeśli chcesz usłyszeć piosenkę tego bystrego duńskiego indie zespołu, który właśnie odkryłeś/odkryłaś w jednym z seriali jak np. NCIS, Blue Bloods czy The Good Wife, zagłosuj na nich tutaj: http://midem.sonichub.com/artist/terminal/vote/riptide-pitch-session/
 

Więcej muzyki termial znajdziesz miedzy innymi na ich SoundCloud:


CO? GDZIE? JAK?
Oficjalna strona internetowa
Facebook
Twitter
SoundCloud
BandCamp

Brak komentarzy: