BOTTLED IN ENGLAND - Architect EP [NEWSY, EP]Zadumane oblicze drum'n'bass'u? Czy to w ogóle możliwe? 

Okazuje się, że tak!

Bottled In England udowadniają to swoją najnowszą EP-ką Architect, na której elektroniczne dźwięki zaserwowane są z niezwykłym wyczuciem, choć nie zabrakło też czegoś dla fanów ostrzejszego beat'u i rymów, do których należy podejść z respektem.

EP-ka "Architect" jest już dostępna w Skandynawii, światowa digitalna premiera nastąpi 15.02.2013 r.

Architect EP, to cztery utwory, które Bottled In England nagrali z zaproszonymi gośćmi. Mini-wydawnictwo otwiera duet z Lydmor. "The Fire" łączy w sobie style obu duńskich projektów muzycznych: charakterystyczne, "rozchwiane" klawisze BIE i rozmarzony styl Lydmor. 


Dalej pojawia się singiel "Say It Again", gdzie wokalnie Bottled In England wspiera Troels Abrahamsen z VETO. Tutaj również słychać balansowanie na krawędzi stylów wszystkich zaangażowanych artystów. Jest już jednak bardziej dynamicznie i bardzie - Bottled'owo, szczególnie za sprawą brzmienia sekcji perkusyjnej. Niby również bardziej spokojny ten utwór, ale jednak czuć, że "pod skórą" pulsują mu żyły.


 
Moment, w którym zdecydowanie zmieniamy klimat, to kawałek "En Anden Ting". Kolejny raz możemy w nim wysłuchać niezwykłych rapowych popisów Manky'ego. Mocne uderzenie, szarpiące bity i chwilami wrogo brzmiący wokal łączą się w ciężką całość. "En Anden Ting" pokazuje, że z Bottled In England nie ma żartów. 


EP-kę Architect zamyka piosenka, w której zakochałam się, gdy pierwszy raz usłyszałam ją na żywo w maju 2012 roku na SPOT. Festival. "It Will Be Good" z gościnnym udziałem Marii Mortensen ze Scarlet Chives to drum'n'bass'owo-Bjork'owa perełka. Jest w niej wszystko: tęsknota, napięcie, pełzający gdzieś na obrzeżach dźwięków bunt, melancholia i energia zarazem.


Kolejna EP-ka Bottled In England - kolejne solidne wydawnictwo. Jedyne, co można zarzucić Architect, to fakt, że jest to "tylko" EP-ka. Pozostaje po jej wysłuchaniu niedosyt, dlatego życzę Bottled In England, aby 2013 rok przyniósł pełnowymiarową płytę, chyba już czas!

Brak komentarzy: