JENS-ULRIK KLEEMEYER - EP [EP]

Jens Ulrik Kleemeyer - główny twórca tekstów w duńskiej grupie The Green Lives - zadziałał ostatnio solowo i wydał piękną EP-kę. Można ją za darmo pobierać z jego strony BandCamp. 

Cztery utwory zapowiadają debiutancki solowy album Jensa Ulrika Kleemeyer'a, który najprawdopodobniej ukaże się w tym roku.

Przy "All Together" czy "Forest Song" można ze spokojem zawinąć się w koc, zamknąć oczy i odpłynąć w myślach do ciepłych letnich dni pełnych wzruszających wspomnień. "Land" - moja ulubiona kompozycja - sprawia, że mam ochotę wyjść na zimowy spacer i dotknąć całego zamarzniętego, białego świata; poznać fakturę oszronionego drzewa, poczuć zimno spadających na twarz płatków śniegu. "Land" sprawia, że chcę iść, biec, tańczyć, śmiać się i płakać w tym samym czasie. Rytmiczne bębny i rozbiegane dźwięki klawiszy, a do tego delikatny, jakby mglisty wokal rozbudzają wyobraźnię i zmysły.

Jens Ulrik Kleemeyer stworzył na swojej solowej EP-ce przyjemny, delikatnie pobudzający klimat. Duńczyk, który chwilami brzmi (przynajmniej według mnie) jak wokalista Coldplay - Chris Martin, proponuje dawkę własnego ja zamkniętego w muzyce. Miło mi było poznać to ja, mam nadzieję, że Wam również sprawi przyjemność muzyczne poznawanie Jensa Ulrika Kleemeyer'a.

CO? GDZIE? JAK?
Facebook
BandCamp
SoundCloud
MySpace

Brak komentarzy: