DOBRE BO DUŃSKIE MA 2 LATA - niespodzianka od TURBOWEEKEND
Dwa lata temu powstał blog Dobre, bo duńskie. Ten blog, na który teraz zaglądasz. Od dwóch lat sprawia mi (Arlecie), a teraz już nam (Jasmin - <3 :) ) frajdę odkrywanie duńskiej muzyki i dzielenie się w Tobą bogactwem dźwięków z kraju gangu Olsena i klocków LEGO.

W pierwszym wpisie polskiej wersji bloga Dobre, bo duńskie pojawił się link do piosenki, od której WSZYSTKO się zaczęło - do utworu "Trouble Is" grupy TURBOWEEKEND. 

Uwaga, będzie trochę patetycznie
Ci fenomenalni muzycy nie tylko sprawili, że zafascynował mnie temat duńskiej muzyki, to oni jako pierwsi "przedstawiali" mi kolejne niezwykłe zespoły z ich kraju: When Saints Go Machine, Efterklang, VETO, Spleen United... mogłabym długo wymieniać. Dlatego po dwóch latach szczególne podziękowania należą się właśnie Turbo-chłopakom :) Dzięki! 

I oczywiście - Tobie! Dzięki, że zaglądasz na Dobre, bo duńskie, że czytasz, że SŁUCHASZ i poznajesz razem z blogiem duńską muzykę! 

TURBOWEEKEND, to nie tylko świetni muzycy, ale też niesamowicie mili ludzie, którzy przygotowali muzyczne małe co nieco w ramach prezentu urodzinowego dla Dobre, bo duńskie :) Dla Twoich uszu, specjalnie na dziś - stworzyli listę swoich ulubionych duńskich piosenek. Listę bardzo długą i bogatą w duńskie dźwięki z najwyższej półki. Jest trochę nowości, jest coś z przełomu lat 90-tych i 2000, są starsze utwory - prawdziwe perełki.

Posłuchaj duńskich muzycznych rekomendacji od TURBOWEEKEND

PLAYLISTA NR 1 - Nowe i stare


PLAYLISTA NR 2 - Nowe i starePLAYLISTA NR 3 - Przełom 1990/2000
Brak komentarzy: