LYREBYRDS - "Wounded Animal" EPLyrebyrds – Wounded Animal EP

Lirogony (Lyrebirds) - to gatunek ptaków żyjących w Australii. "Lirogony potrafią naśladować indywidualne odgłosy innych ptaków. Ponadto lirogony potrafią naśladować ludzkie dźwięki, a także dźwięki mechaniczne każdego rodzaju, eksplozje i dźwięki instrumentów muzycznych. Zdolność tych ptaków do naśladownictwa jest praktycznie nieograniczona - od dźwięku gwizdu po dźwięk piły ręcznej czy łańcuchowej, a także odgłos silnika samochodu, syreny alarmowej, wystrzałów strzelby, odgłosów migawki aparatu, szczekania psów, płaczących dzieci itd." *

Lyrebyrds – o nieco bardziej wyszukanej pisowni - to młode indie-popowe trio z Danii, które 17-ego stycznia 2013 roku wydało pierwszą EP-kę “Wounded Animal”, wyprodukowaną z pomocą Briana Batza (Sleep Party People). 

Kiedy okazało się, że oni sami opisują swoją muzykę jako mieszankę The Cure, The XX, Beach House i Crystal Castles, byłam kupiona. I was more than hooked. W przeciwieństwie do swoich ptasich imienników - Lyrebyrds nie naśladują niczego istniejącego, a raczej tworzą unikalny, wrażliwy i marzycielski synth-popowy świat, na którego czele stoi prowadzący dialog z melodiami wokal Thorbjørna Elmén'a. To, co łączy Lyrebyrds z ptakami, to niesamowita umiejętność mieszania i spajania w całość rozmaitych muzycznych elementów - dzięki niej cały czas jestem ciekawa, co będzie się działo dalej w ich muzyce.
Jasmin


( *Dziękuję Ci, Wikipedio, że dzięki tobie brzmię jak naprawdę mądra ornitolog!)


CO? GDZIE? JAK?
Facebook
SoundCloud

Brak komentarzy: