RANGLEKLODS - Festsaal Kreuzberg, Berlin 01-03-2013 [KONCERTY]


"I guess I'm just as young and dumb" - śpiewa w jednym z utowrów z EP-ki "Home" RANGLEKLODS. Skreślcie głupotę, zostawcie młodość, dodajcie pasję - otrzymacie obraz koncertu Duńczyków w berlińskim klubie Festsaal Keruzberg. 

Wydarzenie, które miało miejsce 01.03.2013 r. w Berlinie, zgromadziło całkiem sporą rzeszę fanów skandynawskiej muzyki. I chyba na pewno nikt z obecnych na koncertach DEKO DEKO, Rough Days For A Diamond Trade i głównej gwiazdy wieczoru - Rangleklods, nie żałował wyjścia z domu w ten piątkowy wieczór.

Po przyjemnych i ciepło przyjętych występach DEKO DEKO i Rough Days For A Diamond Trade w powietrzu można było poczuć atmosferę wyczekiwania. W końcu na scenie pojawił się on - Esben Andersen, czyli mózg projektu Rangleklods - w towarzystwie dwójki muzyków. Tym razem do muzycznego koncertowego zestawu dołączył perkusista. Strzał w dziesiątkę! Sekcja perkusyjna na żywo, połączona z niezmiennie porywającymi i rewelacyjnymi elektronicznymi dźwiękami od Rangleklods porwały publikę od pierwszych sekund koncertu. 

Na początku pojawił się nowy utwór, zapowiadający zbliżającą się nową EP-kę Rangleklods, a potem wybrzmiały m.in. "Clouds", "Enklave", "Home" czy "Young and Dumb". Mocny był szczególnie koniec koncertu - niezwykle rozbudowane i buchające emocjami "Empty" zatrzęsło Festsaal Kreuzberg!

Berlińska publiczność najwyraźniej ma słabość do Rangleklods, co okazywała w każdym momencie występu. Świetna atmosfera, muzyka, która za każdym razem brzmi naprawdę dobrze, choć co występ - inaczej, a do tego ten niesamowity wokal, w którym można się zanurzyć. 

Po takim  koncercie,  jak występ Rangleklods w Festsaal Kreuzberg, marzy mi się tylko jedno - żeby Berlin był bliżej Poznania, albo Rangleklods koncertowo - bliżej Polski.

Zdjęcia z koncertu Rangleklods w Berlinie (01-03-2013)

Brak komentarzy: