AGGERBÆK - "Heartbeat" [ID, KONCERTY]Ostatnio miałam okazję wybrać się na znakomity koncert z okazji wydania płyty “Heartbeat”. Krążek jest owocem pracy muzyka Benjamina Aggerbaek’a i jego szesnastu, równie utalentowanych znajomych. Benjamin Aggerbæk oprócz tego, że jest powszechnie znanym kopenhaskim muzykiem, organizuje również parę cotygodniowych spotkań muzycznych w Kopenhadze, gdzie każdy może przyjść i podzielić się swoja muzyką i tekstami z szerszą publicznością. Miejscami do tego są miedzy innymi klimatyczne Cafe Retro czy Blagads Apotek.

Benjamin może pochwalić się szerokim portfolio jazzowych utworów, do których z pewnością inspiracją były jego podróże do Nowego Jorku, Austin, Odessy czy Chicago. Album “Heartbeat”, to dzieło, którym artysta naszkicował muzyczny portret swojego życia w drodze. Po przesłuchaniu płyty zdecydowanie należy przyznać Benjaminowi, że to niezaprzeczalny talent wokalny, a jego jasny i miękki głos jest bardzo przyjemny dla słuchacza.

Ten podwójny album to ciekawie złożona kompozycja składająca się z wersji akustycznej "One Night in an Austin Studio" i tych samych piosenek wykonanych z orkiestrą - "Heartbeat Orchestrated", gdzie Aggerbæk prezentuje rzadką zdolność do obsługi dużego formatu. 

Odnajdziemy na nim różne utwory o różnorodnym charakterze począwszy od popowo-bluesowych, a skończywszy na bardziej złożonych kompozycjach z sekcją dętą i smyczkami. Przykładem tych ostatnich są pełne wigoru i swingu “ I will forget” czy “Daydream”.

Moim ulubionym kawałkiem jest utwór “ A Fool”, który prezentuje szereg umiejętności wokalnych i skalę głosu Benjamina.

Kasia
CO? GDZIE? JAK?
Facebook
http://www.aggerbaek.dk
 

Brak komentarzy: