LASSE MATHIASSEN i HALLA NORDFJORD @Meskalina, Poznań [KONCERTY]

fot. klubokawiarnia Meskalina, Facebook
Cudownie ciepły majowy wieczór, cudownie przytulna (jak zawsze zresztą) klubokawiarnia Meskalina w Poznaniu, cudownie piękny koncert duetu: Lasse Matthiessen (DK) i Halla Nordfjord (IS).

Środowy koncert tej dwójki elektryzujących muzyków wprowadził nutę spokoju w środek szalonego tygodnia. 

Lasse i Halla przyjechali do Polski na cykl koncertów promujących ich wspólną płytę. Delikatne dźwięki gitary, małych dziecięcych instrumentów, mini-harf, cymbałków - a do tego dwa nieprzeciętne głosy - całość zaczarowała publikę. Do tego stopnia, że na sali panowała podczas utworów kompletna cisza. 

Cisza była też chyba kluczem do muzyki duetu, prezentowanej w środę w Meskalinie. Delikatne, wręcz kruche dźwięki, z których artyści każdemu pozwalali wybrzmieć od początku do końca , dawały miejsce na śpiew - właśnie ciszy. Melancholijne, raczej depresyjne teksty, przeplatane uroczymi pogawędkami muzyków i historiami z trasy sprawiły, że wieczór w Meskalinie minął nie wiadomo kiedy. 

Pomimo raczej smutnych kompozycji, których wysłuchałam podczas koncertu Lasse Matthiessena i Halli Nordfjord, wychodziłam z niego uśmiechnięta. Bo czasem potrzebna jest muzyka "do zatrzymania się", do zasłuchania się, do smakowania nuta po nucie, dźwięk po dźwięku. 

Zdjęcia z koncertu na Facebook'u klubokawiarni Meskalina (fot. Andrzej Majos) : https://www.facebook.com/media/set/?set=a.517783494923486.1073741849.261255230576315&type=1
Arletta


CO? GDZIE? JAK?
Lasse Mathiessen:
Facebook
Oficjalna strona internetowa

Halla Nordfjord:
Facebook


Brak komentarzy: