OH LAND na dwóch koncertach w Polsce [KONCERTY]


Prawdziwy wysyp dobrych, bo duńskich koncertów tej jesieni w Polsce - do The Raveonettes, Agnes Obel i Efterklang dołącza Oh Land, która 20 listopada zagra w warszawskim klubie BASEN, a 21 listopada odwiedzi katowicką Hipnozę. A wiele wskazuje na to, że to nie koniec duńskiego koncertowego oblężenia naszego kraju... :)

Oh Land to artystka o duńskich korzeniach, na co dzień mieszkająca w Nowym Jorku. Debiutowała w 2008 roku albumem „Fauna”, który początkowo wydano tylko w jej rodzimej Danii. W 2011 roku debiutancki krążek ukazał się jednak również pod szyldem międzynarodowej wytwórni Epic Records i trafił nawet na zestawienie Billboard 200. Wydawnictwo poprzedziła również pełnowymiarowa EPka „Oh Land”. Artystka stała się rozpoznawalna dzięki przebojowemu, tanecznemu singlowi „Sun of a Gun”, który miała okazję wykonać m.in. w telewizyjnych show Davida Lettermana i Jimmy’ego Kimmela. Popularność przyniosły jej również występy przed Orchestral Manoeuvres in the Dark, Sia (na trasie We Are Born w 2011 roku) i Katy Perry (w trakcie California Dreams Tour w 2011 roku).

Na 24 września zaplanowana jest premiera trzeciego krążka Oh Land – „Wish Bone”. Album promuje utwór „Renaissance Girls”.


Sama artystka mówi, że to prawdopodobnie najważniejszy album w jej karierze, pełen kontrastów i eksperymentów brzmieniowych. *


* materiały organizatora
 OH LAND w Polsce

20.11 Basen/Warszawa

otwarcie bram: 20:00
start godz: 21:00
bilety: 79/100pln
miejsca sprzedaży: salony Empik, Media Markt, Saturn, sieci punktów www.eventim.pl, www.ticketpro.pl, www.ebilet.pl, www.ticketportal.pl, wwww.biletomat.pl, www.ohland.evenea.pl

wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/1384613405106478/

21.11 Hipnoza/Katowice


3 komentarze:

Anonimowy pisze...

Pamiętam, jak z 6 lat temu siedziała na moście w Kopenhadze i grała na cymbałkach. Piękna kobieta!

Anonimowy pisze...

Zdaje się, że Jyllands-Posten nie był aż tak skory do rozdawania swoich gwiazdek i raczej na spokojnie podszedł do oceny jej nowej płyty.
Jak to w Danii, przy okazji premiery jej nowej płyty chyba we wszystkich gazetach pojawił się albo wywiad, albo tekst o niej. Ja śmiem twierdzić, że to wszystko jest trochę na wyrost. Tu naprawdę szału nie ma.

Søren

Arletta pisze...

Faktycznie, szał jest pewnie trochę na wyrost, ale mogliśmy nie poinformować o jej koncercie w Polsce. Ja nigdy nie miałam okazji widzieć Oh Land na żywo, więc jestem bardzo ciekawa, czy daje radę, czy to tylko ładne opakowanie... Zobaczymy na koncertach.