MEW - "Making Friends" [NEWSY]Jeśli istnieje zespół, któremu tworzenie nowej muzyki zajmuje naprawdę sporo czasu, to jest to grupa Mew. Minęły już 4 lata od wydania ich ostatniego albumu ‘No More Stories…’. Nowe wydawnictwo jest w drodze, codziennie coraz bliżej, ale ciągle nie wiemy o nim zbyt wiele. Jednak kilka dni temu zespół opublikował wersję ‘Making Friends’ którą grał na koncertach w ciągu minionego lata. Wtedy piosenka brzmiała, jakby była jeszcze niedokończona w porównaniu z tym, co teraz jest prezentowane na zagranicznym Spotify (u nas niestety jeszcze niedostępna). Ale na szczęście dla tych, którzy ze Spotify nie korzystają oraz dla Polaków, utwór jest dostępny do końca tygodnia do darmowego odsłuchu na sensoryspaces.com.

Wcześniej fani mogli zapoznać się z zapowiedzią piosenki, podczas odpalania aplikacji ‘Sensory Spaces’ , jednak wtedy było to tylko 2:09 minut i tekst był nieco inny. Zespół zaznaczył, że "Making Friend" nie jest singlem, a jedynie czymś, co wydali, aby umilić oczekiwanie na album.

Jak na razie wszystko wskazuje na to, że wersja nr 2 "Making Friends" znajdzie się na nowej płycie. Czy i jak będzie się różnić od tego, czego można posłuchać teraz? To tajemnica.

Ten konkretny utwór - muszę to przyznać - brzmi nieco słabo, chociaż na pewno ma potencjał. Po kolejnym wysłuchaniu zaczyna się znajdywać więcej i więcej szczegółów, a kiedy wczyta się w tekst (kliknij tutaj, aby przeczytać)  wszystko zaczyna nabierać sensu, a harmonia między instrumentami i wokalem Jonasa tworzy uroczy i pełen nadziei niewinny hymn. 

Mew razem z nowym utworem przekazało informacje o odświeżonej stronie internetowej, która ma wreszcie zacząć działać w lutym 2014 r. Miejmy nadzieję, że nie będziemy musieli dłużej czekać na bardziej konkretne newsy.

W międzyczasie ‘Making Friends’ jest tutaj, żeby spokojnie dobić do końca roku.

Brak komentarzy: